ABC Genel Müdürlüğü'ne Eser Arıcı Kıroğlu atandı

ABC Genel Müdürlüğü'ne Eser Arıcı Kıroğlu atandı

Türkiye’nin yarım asırlık yerli temizlik ürünleri firması ABC Deterjan Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin genel müdürlüğüne 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren Eser Arıcı Kıroğlu atandı.

1 Şubat 2017’den bu yana ABC Deterjan markasının genel müdür yardımcılığını üstlenen Eser Arıcı Kıroğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Başer Şirketler Grubu, Olvia Beta Ukrayna, Procter&Gamble Ukrayna, Procter&Gamble Türkiye ve ABC Deterjan’da farklı kademelerde çalışan Kıroğlu, 25 yıldır iş hayatında aktif rol oynamaktadır.  Eser Arıcı Kıroğlu evli ve bir kız çocuk annesidir.

Eser Arıcı Kıroğlu genel müdürlüğe atanmasının ardından yaptığı açıklamada “Çok yakında 50. yılını dolduracak olan şirketimiz, ev temizlik ve kişisel bakım ürünleri pazarında rekabetçi tavrı ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürün ve hizmeti sunarak, tüm paydaşları için güvenilir ve sürdürülebilir bir şirket olmayı hedeflemektedir. Amacımız tertemiz bir dünya için tüketicilerimizin yaşam kalitesini yükseltecek, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunmaktır. Bu amaçla, 35 yıldır Türkiye’nin yerli markası olan ABC’yi hem yurt içi pazarda hem de yurt dışı pazarlarda desteklemeye devam edeceğiz. Ben de bu yarım asırlık oluşumun ilk kadın genel müdürü olmaktan gurur duyuyorum. ” dedi.