Babanızı mutlu edecek hediyeler Paşabahçe Mağazaları’nda

Babanızı mutlu edecek hediyeler  Paşabahçe Mağazaları’nda

Paşabahçe Mağazaları, klasikten moderne her zevke hitap eden ürünleri ile bu Babalar Günü’nde de farklı hediye alternatiflerini bir araya getiriyor.

“Hayat En Güzel Hediye” diyen Paşabahçe Mağazaları, Babalar Günü’nde babasına ne hediye alacağına karar veremeyenlere birbirinden farklı hediye alternatifleri sunuyor.

Babanızın ofisinde tarihi esintiler

Paşabahçe Mağazaları’nın, insanlık tarihini baştan yazdıran ve dünyanın en önemli antik tapınaklarının arasında yer alan Göbeklitepe’den esinlenerek tasarladığı Göbeklitepe ürünleri, ofislerinde küçük dokunuşlarla farklılıklar yaratmak isteyen babalar için farklı bir seçenek oluşturuyor. Neolitik Çağ'a ait, üzerinde işlenmiş hayvan rölyefleri ve soyut sembollerin olduğu 'T' biçimli dikili taşlardan esinlenen Paşabahçe Mağazaları, “Göbeklitepe kağıt ağırlığı”nı ve “Göbeklitepe dikilitaş obje”yi tasarladı. Şanlıurfa Müzesi’nde bulunan Göbeklitepe’ye yakın bir bölgeden çıkan dünyanın en eski tam boy heykelinin modeli ve Göbeklitepe’deki T yapılarının birinde bulunan aslan olarak düşünülen hayvan figüründen esinlenilerek tasarlanan “Göbeklitepe Figür”, el imalatı camdan üretildi ve ‘pate de verre’ tekniği ile şekillendirildi.

Yazı yazmayı seven babalara

El yazısına merakı olan babalar için “Harf Devrimi Yazı Setleri”, “Kanuni Yazı Seti”, “Mimar Sinan Yazı Seti”, “Pir-i Reis Yazı Seti”, “Turkuaz Yazı Seti”, “Ayaklı Balad Yazı Seti”, “Klasik Yazı Seti” ve “Astronomik Yazı Seti” öne çıkan ürünler arasında yer alıyor.

Keyfine düşkün babalara

Karamel ve mavi renkleriyle dikkat çeken “Şah-Mat Kadeh Seti” ve “Şah-Mat Şişe” içecek sunumlarını daha zengin hale getirirken, Şah-Mat Viski Seti” babanızın keyifli anlarına eşlik edecek.

Anadolu’nun Kayıp Hazineleri bu koleksiyonda

“Tarih-Kültür-Cam” Koleksiyonları’na “Kayıp Hazineler” ile yepyeni bir soluk getiren Paşabahçe Mağazaları, bu koleksiyon ile yurt dışına götürülen tarihi eserlerle ilgili farkındalık yaratmayı, geri alınmış eserlere ve kültür varlıklarına sahip çıkma konusunda da bilinci artırmayı hedefliyor.

14. ve 16. yüzyıl Osmanlı dönemine ait süsleme özelliklerini taşıyan saz yolu üslubundan esinlenilerek oluşturulan “Cihan Barutluk Obje” üzerindeki motifler arasında; çok süslü ve kıvrımlı hatai tarzı stilize çiçekler, tomurcuklar, ejderha, zümrüd-ü anka kuşu gibi efsanevi, arslan, kaplan gibi yırtıcı hayvanlar, sülün, turna gibi kuşlar ve insan, melek ve peri figürleri bulunuyor.

Tarih boyunca savaşlarda atların başlarının korunması için, alın ve burun bölgesini kaplayan alınlıklardan esinlenerek tasarlanan “Sefer Alınlık Obje”nin üzerindeki desenler, Los Angeles Sanat Müzesi’nde sergilenen 16. yüzyıl Osmanlı tombak at alınlığından ve Rusya Hermitage Müzesi’ndeki at alınlığının hatai ve floral bezemelerinden esinlenerek yapıldı. ‘Sefer Alınlık’ üzerindeki rölyef desenlerin tümü, 24 ayar altın, varak ve eskitme boyalar kullanılarak dekorlandı.

Bugün, New York Metropolitan Müzesi’nde sergilenen, rumi ve münhani desenlerle oluşturulan bir kompozisyona sahip olan “Çağatay Mini At Alınlığı”, Türk sanatının eşsiz bir örneği olan tombak tarzında bir işçiliğe sahip ve Osmanlı 15. yüzyıla ait bir at alınlığından esinlenilerek oluşturuldu. “Çağatay Mini At Alınlığı” üzerindeki rölyef desenlerin tümü, el işçiliği ile 24 ayar altın, varak ve eskitme boyalar kullanılarak dekorlandı.

Ateşli silahların kullanılmaya başlanmasından önce, savaşlarda ok, mızrak, kılıç, topuz, gürz darbelerinden korunmak için kullanılan kalkan, imalatı ve üzerindeki süsleme işçiliği ile Türk el sanatlarında büyük bir öneme sahipti. “Fetih Mini Kalkan” üzerinde bulunan motifler, Türk sanatının eşsiz bir örneği olan saray kuyumculuğu tarzında bir işçiliğe sahip ve Osmanlı 16- 17. yüzyıla ait bir kalkandan esinlenilerek oluşturuldu. Eser, bugün Rusya, Hermitage Müzesi’nde sergilenmektedir. Fetih Mini Kalkan üzerindeki rölyef desenlerin tümü el işçiliği ile 24 ayar altın, varak ve eskitme boyalar kullanılarak dekorlandı.

Babanıza hem şık hem de güzel bir sürpriz yapmak için Paşabahçe Mağazaları’na uğrayabilir ya da online mağaza www.pasabahcemagazalari.com adresinden ürünleri inceleyebilir ve 7 gün 24 saat alışverişinizi kolayca yapabilirsiniz.