Flormar’ın Pazarlama Yönetimine Tuba Altunterim getirildi

Flormar’ın Pazarlama Yönetimine  Tuba Altunterim getirildi

Renkli kozmetik sektöründeki 50 yılı aşkın tecrübesi ve yükselen başarı grafiği ile 110 ülkede varlık gösteren Flormar’ın yeni CMO’su (Chief Marketing Officer) Tuba Altunterim oldu.

Türkiye’de renkli kozmetik alanında lider markalardan biri olmanın yanı sıra 110 ülkedeki iş hacmi ve başarısı ile öne çıkan Flormar’da üst düzey bir atama gerçekleşti. Globalleşme vizyonu doğrultusunda yönetim kadrosunu güçlendirmeye devam eden Flormar’ın yeni CMO’su Tuba Altunterim oldu. Tuba Altunterim, Flormar CEO’su Matthieu Gomart’a bağlı olarak şirketteki görevini sürdürecek.

Renk bilimini makyaj sanatı ile harmanlayarak kendisini yenilikçi ürünler geliştirmeye adayan ve Türkiye’nin ilk 500 ihracatçısı arasında yer alan Flormar, 2008 yılında başladığı perakendecilik yolculuğuna dünya çapına yayılan 200 şehirdeki 750 mağazası ve 100.000’e varan satış noktası ile hız kesmeden devam ediyor.

1998 yılından itibaren, gerek Türkiye’de gerek globalde kozmetik, güzellik ve kişisel bakım sektörlerinde çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuş olan Tuba Altunterim; liderliğini yapacağı Flormar pazarlama ekibi ile markanın yurtiçi ve yurtdışı tüm pazarlama faaliyetlerini yürütecek. Son yıllarda marka-iletişim faaliyetleri, geliştirdiği ikonik renkli kozmetik ürünleri, yurt içi ve globaldeki tüm satış kanallarındaki aktif pazarlama stratejileri ile dikkatleri üzerine çeken Flormar’ın büyüme yolculuğu yeni CMO Tuba Altunterim ile hız kazanarak devam edecek.  

Tuba Altunterim Kimdir?

Tuba Altunterim, 1998 yılında Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine, 1998 yılında Procter & Gamble Finans Departmanı’nda güzellik, kumaş ve ev bakımı kategorilerinde Kategori Finansal Analisti olarak başlayan Altunterim, Latin Amerika ve Orta Doğu’daki makyaj ve parfüm distribütörlerini yönetmek için Satış Finans Müdürü olarak İsviçre, Cenevre’de uzun yıllar çalışmalarına devam etmiştir.

Tuba Altunterim, 2002 yılında tutkusunu takip ederek Pazarlama’ya sektörüne geçiş yapmış olup, İskandinav Ülkeleri’nde  cilt bakımı ve makyaj kategorilerinden sorumlu Marka Yöneticisi olarak görev almıştır. Ardından, kariyerine Türkiye’de devam ederek; Pantene, Wella, Braun ve Gillette gibi farklı güzellik ve bakım kategorisindeki markalarla ile çalışmış olup, Türkiye’deki son rolünde ise  yirmiden fazla markanın bulunduğu Procter & Gamble Türkiye ve Kafkasya Pazarlama ekibini yönetmiştir.

2016 yılında, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Chief Marketing Officer’ı olarak Coty’de  görev almış olup; makyaj, saç bakımı, vücut bakımı ve parfüm gibi dört farklı güzellik kategorisinde ileri teknoloji yeni portföy stratejileri aracılığıyla operasyonu tüketici odaklı iş modeline dönüştürmüştür. 2021 yılı itibari ile Flormar CMO’su olarak görevine devam etmektedir.