İstanbul PERDER ticaret il müdürünü ziyaret etti

İstanbul PERDER yönetimi, İstanbul Ticaret İl Müdürü İsmail Menteşe’yi makamında ziyaret etti

İstanbul PERDER ticaret il müdürünü ziyaret etti

İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu, Başkan Yardımcısı Mahmut Kara, Yönetim Kurulu Üyeleri Reşat Narman ve Faruk Güzeldere, perakende sektöründe son zamanlarda yaşanan sıkıntıları aktarmak ve çözüm önerilerini sunmak amacıyla, İstanbul Ticaret İl Müdürü İsmail Menteşe’yi makamında ziyaret etti.

 

İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu, perakende sektörünün mevcut durumu ve derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Ulu, son zamanlarda enflasyon artışından kaynaklı olarak özellikle yerel zincir marketlere yapılan mağaza denetimlerinde yaşanan sorunları, etiket yönetmeliğiyle birlikte uygulamaya alınan etiketler üzerindeki satış fiyatı ile kilogram, litre birim fiyatlarının aynı büyüklük ve puntolarda olmasından dolayı,  tüketiciler tarafından yaşanan sıkıntı ve sorunları aktardı.

 

Ulu ayrıca, ticaret bakanlığı tarafından çıkartılan “Yerli Üretim” yönetmeliğini Türkiye Perakendeciler Federasyonu olarak desteklediklerini, bu uygulamayı “Yerli Üretim Yerel Marketten Alınır” proje çalışmasıyla tüm mağazalarda uygulamaya aldıklarını aktardı. Bununla birlikte yine “Enflasyonla Mücadele” projesini de tüm yerel zincir marketleri olarak desteklediklerini ifade etti.

 

İl Müdürü İsmail Menteşe ise, yaşanılan bu sıkıntıların farkında olduklarını, denetlemeleri azalttıklarını, şuanda da valilik, ticaret müdürlüğü, gıda tarım müdürlüğü ve belediyeden birer temsilcinin bulunacağı bir komisyon kurulduğunu, bu komisyona İstanbul PERDER olarak da bir temsilci verilerek istişarelerde bulunabileceğini, daha çözüm odaklı çalışmalar yapılabileceğini ifade etti.