Pazarlarda bez torba kullanmanın ABC'si

ABC Deterjan, semt pazarlarında başlattığı tanıtım aktivitesi ile halka ve pazar esnafına geri dönüşümlü bez alışveriş çantaları dağıtıyor

Pazarlarda bez torba kullanmanın ABC'si

Doğa dostu üretim tesisleri ve konsantre ürünleri ile yaşadığımız çevreye duyarlı olan ABC Deterjan, Türkiye çapındaki pazarlarda örnek bir kampanya başlattı. Pazarlarda yer alan tanıtım aktivitesinde yeni konsantre ürünlerin tanıtımı yapılırken, alışveriş yapan halka ve tüm pazar esnafına geri dönüşümlü bez çantalar dağıtılıyor. ABC Deterjan'ın kampanya amacı; bir yandan marka tanıtımını yaparken; diğer yandan da bez torba kullanımına özendirmek ve halkı bilinçlendirmek.

Üretim tesislerinde geri kazanım ve arıtma başta olmak üzere pek çok çevre ile dost teknoloji kullanan ABC Deterjan, son olarak piyasaya çıkardığı konsantre ürünleri ile de ambalaj atıklarının azalmasına katkıda bulunuyor.

Semt pazarları aktiviteleri hakkında konuşan ABC Deterjan Pazarlama Müdürü Selen Dülgeroğlu, "Tüm faaliyetlerimizde önceliğimiz olan çevreye duyarlılılık ilkemizin pazarlama faaliyetlerimizde de yer almaması düşünülemezdi. Semt pazarlarında büyük bir kirliliğe neden olan plastik torbaların yerine ücretsiz geri dönüşümlü, uzun kullanımlı alışveriş torbalarını ücretsiz dağıtıyoruz. Yaz aylarında Türkiye çapına yayacağımız bu aktivitemiz ile hem yeni konsantre ürünlerimizi tanıtıyor hem de tüm pazar esnafının bizim alışveriş çantalarımızla satış yapmasını sağlıyoruz" dedi.