Securitas MADEP projesi̇ i̇le olası depreme hazırlanıyor

Securitas MADEP projesi̇ i̇le olası depreme hazırlanıyor

Securitas, olası depremlere MADEP Projesi ile hazırlanıyor. Son dönemlerde gerçekleşen küçük ve orta şiddetli depremlerin ardından kriz masası tatbikatı düzenleyen şirket, olası durumlarda alacağı aksiyonları gözden geçirerek, süreç güncellemesi yaptı.

MADEP Projesi, öncelikli olarak Marmara Depremi’ne hazırlıklı olmak ve tüm depremlerin zararlarını azaltmak amacıyla gerçekleştirildi. Proje için çalışanların katılımıyla gönüllü çalışma grupları kurularak düzenli toplantılar gerçekleştiren Securitas, detaylı bir eylem planı oluşturdu.

Dört evreden oluşan MADEP’te evreler içilerinde belirli aşamalara ayrılıyor. İlk evrenin içinde yer alan idari kadronun bilinçlendirilmesi ve Securitas ofislerinin depreme dayanıklılık konusunda değerlendirilmesi aşamaları tamamlandı. Kriz masası hazırlıklarını tamamlanan MADEP projesi, Securitas gönüllülerinden ADME adı altında acil durum müdahale ekibini oluşturdu. İkinci aşamada saha ekibi, üçüncü aşamada iş ortaklarının bilinçlendirilmesi hedefleniyor. Dördüncü aşamada ise, elde edilen bilgi ve birikimin bir hizmete dönüştürülerek diğer şirketlerin kullanımına sunulması planlanıyor.

Türkiye’de 76 ilde 20.000’e yakın çalışanıyla güvenlik sektörü lideri olan Securitas’ın MADEP Projesi, öncelikli olarak olası Marmara depreminden ciddi olarak etkilenmesi öngörülen Marmara Avrupa ve Marmara Anadolu bölgelerini kapsıyor. Bu kapsamda öncesinde depreme hazırlık, planlama ve zarar azaltma, sonrasında ise, acil müdahale, kriz yönetimi ve iş devamlılığını sağlama planlamaları hazırlandı