Şerif Temizkan: "E-ticaret rekor kırmaya devam edecek"

Meydaneticaret Kurucusu Şerif Temizkan, sektörü ve sektörün geleceğini değerlendirdi

Şerif Temizkan: "E-ticaret rekor kırmaya devam edecek"

1.Meydaneticaret.com’dan bahseder misiniz?

Gelişen teknoloji ile birlikte yazılım konusunda yeni projeler üreterek, firmaların geleceğine değer katmak misyonuyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. İş dünyasının beklentilerine veya kurumsal gelişim ihtiyaçlarına özel çözümler sunarak e-ticaret sitesi kurmak isteyenlere danışmalık veriyoruz.

Satışları arttıracak departmanları, personelleri ve en iyi operasyon kurgusuna göre verimliliği hedefleyen e-ticaret paketlerimiz ile öne çıkıyoruz. Yönetici panelinde kolay yönetilebilir işletme araçlarıyla birlikte müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarına göre işlevsel modülleri entegre ederek çok daha güçlü bir yapı oluşturuyoruz. E-ticarete yeni başlamak isteyen ya da hali hazırda var olan altyapılarını taşımak isteyen işletmelerin, Meydaneticaret.com’un avantajlı dünyasından faydalanması için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Meydaneticaret.com satış ortakları kazançlarını hem meydaneticaret.com altyapısını satarak sağlıyor,  hem de site kurulumu, reklam danışmanlığı gibi ek hizmetlerle daha fazla gelir elde edebiliyorlar.

2.Birçok firma var bu şekilde hazır platform sunan Meydaneticaret.com’un farkı nedir?

Kurulduğumuz günden bugüne heyecanından bir şey kaybetmeyen ve ekibimize yeni eklenen arkadaşlarımızla daha güçlü, kurumsal ve her müşterisi için butik hizmet ve personel desteği veren bir firmayız. Meydaneticaret.com olarak, Bu doğrultuda yazılım ekibimizin hazırlamış olduğu crm sayesinde müşterilerimizin sorun talep ve çözümlerine anında cevap vererek hızlı çözüm sağladığımız doğrudur. Böylelikle müşteri yönetimini daha verimli hale getirmekteyiz. Her an iletişime geçilebilme kolaylığımız ile telefon üzerinden istenilen cevapları verebilecek durumdayız. Müşteri veli nimettir politikasıyla müşterilerimizin aklındaki soru işaretlerini tamamen gidermeye çalışıyoruz.

3.Meydaneticaret.com’u kendi sunucularımıza kuramıyor olmamız bir dezavantaj değil mi?

Günümüzde sunucu hizmeti çok maliyetli ve zahmetli bir iş. Bir web sitesi hazırlarken bizler ilk aşamada bu maliyeti üstlenmiş oluyoruz. Güvenliğini sağlamak adına sızma testleri yapılıyor ve güvenlik problemi minimize edilmiş oluyor. Ayrıca müşterilerimize sunucu problemi ya da elektrik kesintisi gibi durumlarda bulut tabanlı teknolojimiz sayesinde kesintisiz hizmet verebiliyoruz. Son olarak; sistemsel güncellemelerin müşterimizin sistemine yansıması yalnızca bizim sunucularımızda çalışması durumunda söz konusu oluyor.

4.İhtiyaç duyacağımız geliştirmeler konusunda nasıl bir yol izleniyor acaba?

Öncelikle müşterilerimizin talebini alıyor ve Ar-Ge departmanımız tarafından değerlendiriyoruz. Sonrasında iş akışımızı bozmayacak şekilde uygun görülen talepler iş planımıza eklenip sırası geldiğinde hizmete alınıyor. Yapılan tüm geliştirmelerden bütün mevcut müşteriler ve yeni müşterilerimiz faydalanabiliyor.

5.Üyelik paketlerinizin fiyatlaması yıllık olarak tekrar mı alınıyor?

Hayır, şöyle ki; 1 yılın sonunda yenilenecek e-ticaret paketlerinden sadece barındırma ücreti talep ediyoruz. Barındırma hizmetinin yanında destek ve güncelleme hizmetlerini de sunuyoruz.

6.Geçen yıl rekor kıran e-ticaret sektörünün 2021 hedefi 400 milyar lira. 6 aylık dönemdeki verilere göre sizce bu hedef tutacak mı?

Günümüzde ulaşımın zor ve zahmetli oluşu, zamanın herkes için kıymetli olması ve pandemi ile ortaya çıkan sosyal mesafeden dolayı son kullanıcı rahatlığı nedeniyle müşteriler online alışverişe yöneldi. Şu an rakamlar çok kısa sürede 2021 yılı hedeflerini geçeceğini gösteriyor.

7.Eklemek istedikleriniz?

Önümüzdeki beş yıl içinde sektörde olup bitenin takip edildiği ilk beş firma arasında olmak istiyoruz. Meydaneticaret.com markamızın bir de uluslararası ayağının olmasını planlıyoruz. Avrupa, Ortadoğu ülkeleri ve Türk Cumhuriyeti ülkelerinde varlığımızı sürdürmeyi hedefliyoruz. Tüm hizmet sağlayıcılarını bir arada sunabilmek için tam entegrasyon, dijital pazarlama ve mobil uygulamalar konusunda AR-GE çalışmalarına devam ediyoruz