Turizm dünyasının önemli isimleri İsfanbul’da buluştu

Türkiye’nin ilk tema parkı, alışveriş kompleksi, eğlence ve yaşam merkezi olan İsfanbul, turizm sektörünün en önemli temsilcilerini ağırladı

Turizm dünyasının önemli isimleri İsfanbul’da buluştu

30’u aşkın eğlence ünitesiyle 7’den 70’e her yaşa uygun sınırsız eğlence sunan İsfanbul Tema Park, yerli ziyaretçiler kadar yabancı turistlerin de gözdesi. Türkiye'nin en büyük tema parkı İsfanbul, 2019 yılında 2 milyon giriş hedefliyor.

 

Turizm dünyasının önemli temsilcileri İsfanbulHome&SuitesHotel'de, İsfanbul Tema Park Yönetici Direktörü Tankut Tonger ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Yaklaşık 300 acente temsilcisi ve rehberin bir araya geldiği toplantıda İsfanbul Tema Park'ın önümüzdeki dönem turizm hedefleri ele alındı.

 

Toplantıda konuşan Tankut Tonger: “İsfanbul Tema Park farklı konsepti ile yabancı turistler açısından büyük ilgi gören bir yaşam, alışveriş ve eğlence merkezi. Tema Park’a eklenecek yeni ünitelerin açılmasıyla birlikte İsfanbul, turizm gelirlerindeki iddiasını daha da güçlendirerek ülke ekonomisine katkı sağlayacak.” dedi.

 

İsfanbul Tema Park Grup Satış Müdürü Barış Geridönmez de yaptığı konuşmada, İsfanbul Tema Park hakkında bilgi verdikten sonra turizmciler için geliştirilen çalışma modelini anlattı. Tema Parkı ziyaret edenlerinin sayısının 2 milyona ulaşmasını hedeflediklerini belirten Geridönmez, bu sayının içinde yabancı ziyaretçi oranını da artırmak için çalıştıklarını söyledi.

 

Acente temsilcileri ve rehberlerin büyük ilgi gösterdiği toplantıda turizmciler, yeni sezonda İsfanbul'a ilginin daha da yüksek olmasını beklediklerini ifade etti.