Türkiye’nin En Büyük Suni Çim Üreticisi: Nurteks

Türkiye’nin En Büyük Suni Çim Üreticisi: Nurteks

Nurteks; Türkiye’nin en büyük suni çim üreticisi ünvanına sahip 1972 yılında kurulan, otel halısı ve suni çim üretimi ile tüm dünyaya ihracat yapan bir şirkettir. Alanında, Türkiye’nin öncü ve başarılı şirketi olan Nurteks FIFA Standartlarında da üretim yapmaktadır.

2001 yılından günümüze, FIFA lisansörleri arasında yer alan Nurteks, 2002 yılında ilk FIFA sertifikalı sahasını inşa etti. Atina Kryoneri’de inşa ettiği bu sahaya ek olarak Türkiye’de de ilk FIFA sertifikalı sahasını 2006 senesinde Siirt’te yapmıştır.

Dünyanın birçok ülkesinde FIFA sertifikasına sahip profesyonel futbol sahası inşa eden Nurteks, 2019 yılında büyük bir rekora imza atmıştır; 6 milyon m2 satış yaparak suni çim alanında ulaşılması güç bir başarıya imza atmıştır.

Nurteks sadece Nurteks’in resmi lisansörü olmakla kalmayıp,  WR, FIH, ITF, GAA gibi sertifikalı/onaylı suni çim üreticisidir.

Nurteks’in Çorlu’da bulunan fabrikasında üretilen ürünler farklı kullanım alanlarında kullanılmak için tasarlanmaktadır. Nurteks;  spor sahaları, peyzaj alanları ve dekoratif amaçlı kullanım için farklı kaliteler ve teknik özelliklerle suni çim üretimi yapmaktadır. Dünya’da çok sayıda bayisi bulunan Nurteks 500’ün üzerinde perakendeci ağına sahiptir.

Çerkezköy’de 60 bin m2’lik bir alanda kurulan fabrikasında, 2000 yılından bugüne 5 yıldızlı kontrat otel halısı, cami halısı, yolluk ve paspas üretimi yapmaya devam ediyor.  Yıllık 8 milyon m2 üretim kapasitesi bulunan tesiste, Nurteks 2010 yılında kurduğu son  teknoloji Chromojet baskı hattı ile uluslararası normlara uygun, yüksek standartlarda renk ve desen seçeneği konusunda geniş bir yelpazeye ile üretim yapmaktadır.

Nurteks; İstanbul Eminönü’nde küçük, yerel bir aile işletmesi olarak ticari faaliyetlerine başladı. Kuruluşundan çok da uzun yıllar almayan bir zamanda, bir dünya markası haline dönüşen Nurteks, Türkiye’nin en büyük halı ve suni çim üreticisi şirketleri arasındadır. En büyük önceliği müşteri memnuniyeti olan Nurteks, kalite standartları, çalışma anlayışı, müşteri ilişkileri ile değerlerini ispatlayan Nurteks, ülkemiz için çalışmalarına devam etmektedir.

2020 itibari ile store.nurteks.com.tr sitesinde, online satışa peyzaj ürünlerini de sunmuştur. Müşteri talepleri doğrultusunda kurulan store.nurteks.com.tr sitesi Nurteks’in tek online yetkili satış kanalıdır.