Skip to content Skip to footer

14’üncü Gratis Resim Yarışması’nı kazanan küçük ressamlar belli oldu

Gratis’in 14 yıldır gerçekleştirdiği ve geleneksel hale gelen ‘Çocuklar Arası Resim Yarışması’ bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanından 7 – 10 yaş arasındaki küçük ressamların katılımı ile online olarak gerçekleşti. Cumhuriyetin 100’üncü yılı temasıyla düzenlenen resim yarışmasının kazananları Çınar Dallı, Melis Ada Uyanık ve Cafer Ulaş Dilbaş oldu.

Gratis’in Türkiye çapında 2010 yılından bu yana düzenlediği ve gelenekselleşen ‘Çocuklar Arası Resim Yarışması’ sonuçlandı. Her yıl birbirinden farklı temalarla minik ressamların yeteneklerini gösterdiği yarışmada çocuklar bu kez Cumhuriyetin 100’üncü yılını resimleriyle kutladı. Adel, Colgate ve Johnson & Johnson sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmada jüri tarafından yapılan oylamalar sonucunda resim yarışmasının 1’incisi İzmir’den Çınar Dallı (10), 2’ncisi İstanbul’dan Melis Ada Uyanık (8) ve 3’üncüsü ise yine İstanbul’dan Cafer Ulaş Dilbaş (7) oldu.

Türkiye’nin her yerinden 7 – 10 yaş aralığındaki küçük ressamların Cumhuriyetin 100’üncü kuruluş yıl dönümünü resimleriyle kutladığı Gratis ‘Çocuklar Arası Resim Yarışması’nda binlerce kişi arasından seçilerek dereceye giren küçük ressamlardan 1’incisi Apple Ipad, 2’ncisi TCL Akıllı Çocuk Saati ve 3’üncüsü ise JBL Live Kablosuz Kulaklık ödülünü kazandı. Ayrıca yarışmaya katılan tüm miniklere de sürpriz olarak hediye paketleri gönderildi.

 

14’üncü Gratis Resim Yarışması’nı kazanan küçük ressamlar belli oldu - Perakende.org