Skip to content Skip to footer

15’inci Gratis Çocuklar Arası Resim Yarışması’nı kazanan küçük ressamlar belli oldu

Gratis’in 15 yıldır gerçekleştirdiği ve geleneksel hale gelen ‘Çocuklar Arası Resim Yarışması’ Türkiye’nin dört bir yanından 7 – 10 yaş arasındaki küçük ressamların katılımı ile online olarak gerçekleşti. Bu yıl ‘Uzaya Giden Bilim İnsanı Olsan Neyi Keşfederdin?’ temasıyla düzenlenen resim yarışmasının kazananları Zeynep Eylül Özdemir, İlter Kaan Aslan ve Nehir Oğuz oldu.

Gratis Resim Yarismasi 2ncisi Ilter Kaan Aslan Trabzon

Gratis’in Türkiye çapında 2010 yılından bu yana düzenlediği ve gelenekselleşen ‘Çocuklar Arası Resim Yarışması’ sonuçlandı. Her yıl birbirinden farklı temalarla minik ressamların yeteneklerini gösterdiği yarışmada çocuklar bu kez ‘Uzaya Giden Bilim İnsanı Olsan Neyi Keşfederdin?’ sorusunu resimleriyle yanıtladı. Jüri tarafından iki aşamalı olarak yapılan oylamalar sonucunda yarışmasın 1’incisi İstanbul’dan 9 yaşındaki Zeynep Eylül Özdemir, 2’ncisi Trabzon’dan 9 yaşındaki İlter Kaan Aslan ve 3’üncüsü yine İstanbul’dan 10 yaşındaki Nehir Oğuz oldu.

Gratis Resim Yarismasi 3uncusu Nehir Oguz Istanbul

Çocukları bilimsel konulara yönlendirerek hayal güçlerini kullanmaya teşvik eden yarışmada binlerce kişi arasından seçilerek dereceye giren küçük ressamlardan 1’incisi Meade Polaris Teleskop, 2’ncisi Apple iPad, 3’üncüsü ise Fujifilm Anlık Fotoğraf Makinesi ödülünü kazandı. Ayrıca yarışmaya katılan tüm miniklere de sürpriz olarak hediye paketleri gönderildi.

Kurum Sayfasina GIT 200 x 70 piksel