Skip to content Skip to footer

19 Eylül Gaziler Günü M1 Adana’da coşkuyla kutlandı

“19. Eylül Gaziler Günü” 6. Kolordu Komutanlığı Bandosu tarafından verilen “GAZİLER GÜNÜ KONSERİ” M1 Adana ziyaretçilerinin yoğun katılımı ve ilgisi ile gerçekleşti.

M1 Adana Alışveriş Merkezi, Cumhuriyetimiz ve değerlerinin yaşatılması adına kurulduğu günden bu yana Cumhuriyetimiz ’in temel taşlarını oluşturan önemli günleri yansıtan bayramlar ve anlamlı günleri her yıl ziyaretçileri ile birlikte düzenlediği kültürel, sosyal, sanatsal faaliyetler ile yaşatıyor.

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM’nin 19 Eylül 1921 günü mareşallik rütbesi ve gazilik unvanının verilmesi nedeniyle Gaziler Günü” 2002 yılında kabul edilen kanun ile ülkemizde her yıl törenler ile kutlanıyor.

M1 GAZILER GUNU 6.Kolordu Bandosu 2

M1 Adana Alışveriş Merkezi’nin, açık hava alanında bu yıl düzenlediği “GAZİLER GÜNÜ” etkinliği 6. Kolordu Komutanlığı’nın Bandosu tarafından verilen konser ile süslendi. M1 Adana’daki konser etkinliğini ziyaretçilerin yoğun ilgisi yanında büyük beğeni ve takdir aldı.

M1 Adana AVM Müdürü Yalçın Öz : “ M1 Adana AVM olarak Ulu önderimiz M. Kemal Atatürk’ün liderliğinde kurulan Cumhuriyetimiz ‘in 100. Yılını kutluyoruz.  Üzerinde yaşadığımız toprakları ve Türkiye Cumhuriyet’ini bize kazandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bugünün anısına bir kez daha saygı ile anıyoruz. 6. Kolordu Komutanlığımızın değerli Bando ’sunun katkılarıyla düzenlediğimiz konserde bu yıl yine Adana’da güzel bir etkinliğe imza attık.  Etkinliklerimize ilgi gösteren coşkuyla katılan tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.  “Dedi.