Skip to content Skip to footer

2.Bursa Gastronomi Festivali’nde yöresel lezzet şöleni yaşandı

Bursa Kebap Evi birbirinden lezzetli ürünleriyle festivalde yerini aldı

Bursa’da yer alan Merinos Kültür Parkı’nda bu yıl ikincisi düzenlenen Bursa Gastronomi Festivali; kortej yürüyüşü, akabinde gerçekleştirilen açılış töreni, yarışmalar ve etkinlikler eşliğinde gerçekleşti. Bursa’ya özgü lezzetleri görücüye çıkaran ve geçmişten geleceğe Bursa mutfağını lezzet tutkunlarıyla buluşturan festivalde Türkiye’nin ödüllü iskenderi Bursa Kebap Evi de yerini aldı. Döner Ekmek ve Dürüm Döner ürünleriyle lezzetli anlar yaşatan marka, festival boyunca çok sayıda misafir ağırladı.

Bursa’nın gastronomi alanındaki potansiyelini ortaya çıkarmayı ve Türk muftağına katkı sunmayı amaçlayan Bursa Gastronomi Festivali bu yıl “Yeşil Bursa, Yeşil Gastronomi” temasıyla gerçekleşti. Üç gün süren festivalin açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ve Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan katıldı. Bursa’nın tescilli lezzetlerinin tanıtıldığı festivalde, Türk Mutfağı’nın sürdürülebilirliği adına ünlü şefler ve akademisyenlerin katılımıyla birçok etkinlikler düzenlendi. Bursa’nın nam salan yöresel lezzetlerini en orijinal haliyle beğeniye sunan Bursa Kebap Evi ise birbirinden lezzetli ürünleriyle festivalde büyük ilgi gördü. Kıvrım kıvrım incecik kesilmiş döneriyle 7’den 70’e herkesin beğenisini kazanan marka, ürün ve hizmet kalitesiyle ön plana çıkmayı başardı.

Gorsel 2

Gastronomi şehri Bursa’yı tüm dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz

Bursa’nın sanayi, tarih ve kültür bakımından sahip olduğu zenginliklerin yanı sıra önemli bir gastronomi şehri olduğunun altını çizen Bursa Kebap Evi CEO’su Hüseyin Genç, “Bursa’nın Türkiye’de olduğu gibi dünyada da örnek olabilecek bir gastronomiye sahip olduğunu biliyoruz. Bursa’nın birbirinden lezzetli yöresel ürünlerini herkesin deneyimlemesini sağlamak, Türk mutfağının gelişip tüm dünyaya yayılmasına katkı sunmak amacıyla Bursa Gastronomi Festivali’nde yerimizi aldık. Bursa Kebap Evi olarak, Bursa’nın lezzetlerini en orijinal haliyle hem yurt içinde hem de yurt dışında beğeniye sunmak için ilk günkü heyecanımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeme içme sektöründe uzun yıllardır elde ettiğimiz deneyimizi, kalitemizi ve lezzetimizi arkamıza alarak çıktığımız globalleşme yolculuğumuzda her geçen gün yeni ülkelere pencere açıyoruz. Global marka hedefi ile yola çıktık ve büyük hayalimiz dünyanın önemli şehirlerinde Bursa Kebap Evi markasının bayrağını dalgalandırırken, Bursa’nın yöresel lezzetlerini ve gastronomideki başarısını da tüm dünyaya duyurmak…” şeklinde ifade etti.

Gorsel 1

10 ülkede 130 şubeyle hizmet veriyor

Global marka vizyonuyla ilk olarak Almanya’da ardından İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai, Abu Dhabi)  İran, Irak, Suudi Arabistan’da açtığı şubelerle hizmet veren Bursa Kebap Evi, yurt dışında büyümeye devam ediyor. 10 ülkede 130 şubesiyle misafirlerini ağırlayan marka;  yakın zamanda Londra’nın en önemli caddesi Marble Arch bölgesi Conaught Street üzerinde, Almanya’nın Mannheim şehrinde ve Kanada’nın en büyük eyaletlerinden Ontario’nun Toronto şehrinde şube açtı.  Yurt dışında yeme içme sektöründe Türk mutfağını temsil eden sayılı markalardan biri olan Bursa Kebap Evi; güçlü know how’ı, franchise sistemi, misafir ağırlama potansiyeli ve karlılıkları ile yurt dışında büyüme grafiğini hızla yükseltmeyi sürdürüyor. Marka, yakın zamanda Suudi Arabistan, Kanada, İngiltere, Katar, Kuveyt, Almanya, Irak, Iran, Dubai ve Abu Dhabi ülkelerinde şube sayısını artırarak büyümeyi hedefliyor.