Skip to content Skip to footer

adidas Türkiye’de üst düzey atama

Global markalarda 15 yılı aşkın profesyonel deneyiminin ardından Menekşe Yüksel, Ekim ayı itibariyle adidas Türkiye Director CTC & MOPS olarak atandı.

Boğaziçi Üniversitesi Uluslarası Ticaret Bölüm’ünden 2006 yılında mezun olan Menekşe Yüksel, sonrasında İngiltere’de University of East Anglia’da Pazarlama Yüksek Lisansını tamamladı. Profesyonel iş yaşamına 2008 yılında L’Oreal firmasında Ürün Müdürü olarak başladı. Aynı şirkette farklı pozisyonlarda çalışan Yüksel, 2012 yılında Henkel’e Marka Müdürü olarak geçmesinin ardından, devamında aynı şirkette Uluslarası Kıdemli Ürün Müdürü ünvanını alarak Almanya’ya gitti. Türkiye’ye dönmesiyle birlikte Sur-Med’de Stratejik Pazarlama Müdürü görevini üstlenen Yüksel, AVON ve Flormar markalarındaki yöneticilik pozisyonlarının ardından adidas Türkiye Kategori & Pazarlama Operasyonları Direktörü olarak atandı.

Ekim ayı itibariyle adidas bünyesine katılan Menekşe Yüksel Kategori & Pazarlama Operasyonları Direktörü olarak görev yaparak, ürün yelpazesi oluşturmaya ve kategori büyüme stratejisinin geliştirilmesinin liderliğini yaparak markanın performans hedeflerinin gerçekleşmesine katkı sağlayacak.

adidas’ın spor ile hayatı değiştirme gücüne ve amacına paralel olarak sporu hayatının odağına koyan Menekşe Yüksel’in hobileri arasında trekking, yoga, fitness ve basketbol sporları yer alıyor.