Skip to content Skip to footer

adidas’ın Sanat Dolu Dünyası İstinye Park ve Zorlu AVM’de

Ünlü genç sanatçıların adidas’a özel olarak tasarladıkları eserler, yenilenen İstinye Park ve Zorlu AVM mağazalarında ziyaretçilerle buluşuyor.

Ünlü sanatçıların eserlerine mağazalarında yer vererek, bu eserleri geniş kitlelerle paylaşmayı hedefleyen adidas, yenilenen İstinye Park ve Zorlu AVM mağazalarında ziyaretçilere sanat ve alışverişin bir arada olduğu benzersiz bir deneyim sunuyor.

Derya Geylani, Ece Haskan, Eda Çağıl Çağlarırmak ve Studio Pinprick gibi farklı disiplinlerden sanatçıların yer aldığı projeyle ziyaretçiler adidas’ın sanat dolu dünyasını keşfedebilecekler. 

   Derya Geylani Original Splash 2

Derya Geylani “Original Splash” eseri ile adidas İstinye Park’ta!

Cam sanatçısı Derya Geylani, İstanbul’un özgün ve büyüleyici yapısından ilham alarak tasarladığı “Original Splash” eseriyle şehrin dinamik yapısını ve yaratıcı potansiyelini biraraya getiriyor. İstanbul’un eşsiz doğası ve enerjisinin İstinye’den Boğaz’a düşen su sıçramalarıyla temsil edildiği eserde, suyun akışkanlığı ile camın kırılganlığı arasında köprü kuruluyor. “Original Splash”, adidas’ın sürdürülebilirlik vizyonuna da atıfta bulunuyor.

Eda Cagil Caglarirmak ‘Runners at Grand Bazaar

Eda Çağıl Çağlarırmak’tan, adidas Runners’tan ilham alan eser

İllüstratör Eda Çağıl Çağlarırmak, adidas İstinye Park’ta yer alan“Runners at Grand Bazaar” adlı eseriyle Kapalıçarşı’nın zengin tarihi ve kültürünün ortasında koşan figürlerle İstanbul’un büyüleyici ruhunu keşfe çıkıyor. adidas Runners’ı çarşının renkli dokusuna yerleştiren bu eser, İstanbul’un mirasını ve modern canlılığını birlikte koşmak gibi güçlü bir birlik duygusu yaratan eylemle ele alıyor. Bununla birlikte bu eserle,  her koşunun kişinin içinde taşıdığı evrene ve topluluk olmanın canlılığına dair bir gözlem fırsatı olduğu da vurgulanıyor.  

Ece Haskan Land of Sports

Ece Haskan, eseri “Land of Sports” ile sporcuların başarılarını kutluyor

Ece Haskan, Türkiye’nin sarsılmaz bir bağlılık ve mükemmellik arayışıyla sporcuların başarılarını “Land of Sports” eseriyle kutluyor.  Farklı branşlarda gösterdikleri performansla her biri bir ikona dönüşmüş sporcular, İstinye Park’ta yer alan eserde adidas evreniyle başarı hikayelerini anlatıyor. Hayallerinden vazgeçmeyi reddeden bireylerin adanmışlıklarını ve fedakârlıklarını yansıtan çalışma, sporun engelleri aşma konusundaki potansiyelini tasvir ederken herkes için ilham veren hikayeler yaratan sporculara saygı duruşunda bulunuyor ve onların azimlerini motivasyon veren bir görsel yapıt haline getiriyor.

Studio Pinprick’den Zincirlikuyu metrosunda yaşanan bir macera; “B3 Floor”

Punch ikilisi Studio Pinprick tarafından adidas Zorlu mağazası için tasarlanan “B3 Floor”adlı eserde, hem fiziksel gerçeklikte hem de hayal dünyasında bizlere sunulan çeşitli yollar olduğunu bir labirent düzlemiyle anlatılıyor. Studio Pinprick, bu eseri tasarlarken Zincirlikuyu metrosunun labirente benzeyen ama bir yandan bir çok yolu birbirine bağlayan karmaşık yapısından ilham alıyor. Ayrıca bu eser, seçimler ve varış noktaları arasında yer alan sınırsız potansiyelle her bireyin kendi yolcuğunu da kutlama niteliği taşıyor. Metaforik olarak beyaz tavşanı takip etmeyi ifade eden dünya, sonsuz olasılık içinde kurulan benzersiz rotaların ilham hikayeleri oluşturma gücünü temsil ediyor. Sonsuz olasılıklarla  dolu olan eserde, adidas Originals’ın ikonik eşorfman takımı da kendi yolunu çiziyor.

Goksu Gul Originals Carpet

Göksu Gül’den adidas İstinye Park mağazasına özel Originals Halılar

İki kıtayı birbirine bağlayan boğazdan ilham alan sanatçı Göksu Gül, eserde kendisiyle özdeşleşen tavşan figürlerine de yer veriyor. Goksu Gül’ün Orginals halıları İstinye Park mağazasında yer alıyor.

Sporun hayatları değiştirebilme gücüne inanan marka, yenilenen mağazalarına konumlandırdığı eserlerle sporu ve sanatı misafirlerine birarada sunarak ilham vermeyi amaçlıyor.