Skip to content Skip to footer

Arby’s Türkiye, başarısını tam 5 ödülle taçlandırdı

Türkiye’de TAB Gıda güvencesiyle hizmet veren Arby’s® bu yıl ilk kez İstanbul’da düzenlenen Arby’s® Worldwide Franchise Convention etkinliğinde markanın lisans sahibi Inspired Brands tarafından tam 5 ödüle layık görüldü. TAB Gıda CMO’su Caner Alpaslan etkinlikte gerçekleştirdiği sunumda, Arby’s® Türkiye’nin Amerika’dan sonraki en büyük pazar olduğuna dikkat çekti.

Türkiye’de 2010 yılında TAB Gıda güvencesiyle hizmet vermeye başlayan Arby’s®, TAB Gıda’nın global markalarından biri olarak Türkiye ve dünyadaki hızlı büyümesini sürdürüyor. TAB Gıda, bu yıl ilk kez 12-14 Eylül tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Arby’s® Worldwide Franchise Convention etkinliğinde, dünya markalarının lisans sahibi Inspired Brands’den“Yılın Lisans Sahibi”, “Yılın Hızlı Servis Restoran Operatörü”, “Yılın İyi Vatandaşı”, “Yılın En iyi Pazarlama Kampanyası”, “Yılın En iyi E-Ticaret Kampanyası” kategorilerinde tam 5 ödülle ayrıldı. Sektör devi TAB Gıda, bünyesinde faaliyet gösteren her bir global markayı Türkiye pazarına başarılı bir şekilde entegre ederek büyümesini sürdürmeye devam ediyor.

“Arby’s® Türkiye, Amerika’dan sonraki en büyük Pazar”

İlk kez İstanbul’da düzenlenen Arby’s® Worldwide Franchise Convention etkinliğinden ötürü büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını belirten TAB Gıda CMO’su Caner Alpaslan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “TAB Gıda olarak faaliyette bulunduğumuz Türkiye’de hızlı servis restoran zinciri sektörünün lideriyiz. Türkiye’de bugün beş global, iki ulusal olmak üzere toplamda yedi marka ile mutfak kültürünün yüzde 85’ini kapsıyoruz. Şu anda Arby’s® Türkiye, Amerika’dan sonraki en büyük pazar konumunda bulunuyor.  2010 yılında TAB Gıda bünyesinde faaliyet göstermeye başlayan Arby’s®’in bugünkü başarısı bizim için çok gurur verici. Her zaman dediğimiz gibi biz TAB Gıda olarak işlerimizin odağına müşterilerimizi alıyoruz, müşterinin talep, beklenti ve önerileri bizim için çok kıymetli. Buradaki başarımızın müşterilerimize keyifli ve kaliteli menüler sunmak ve yeni deneyimler yaşatmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Pandemi sürecini çevik organizasyon yapımız ve inovatif uygulamalarımız sayesinde başarılı bir şekilde yönettik. Bu dönemde evden sipariş veren ve farklı tatlar keşfetmek isteyen daha önce Arby’s®i deneyimlememiş tüketicilerimiz için cazip kampanyalar gerçekleştirdik ve tüm iletişim kanallarımızı seferber ettik. Bununla birlikte değişen tüketici alışkanlıkları ile birlikte talep arz doğrultusunda hareket ettik. Günümüzde başarının ön koşulunu online ve mobil kanallar yoluyla da ulaşılabilir olmak, çevik ve çözüm odaklı olmak, trendleri çok yakından takip edebilmek olarak görüyoruz. Biz de bu gerçekten yola çıkarak dijitalleşmeyi tüm iş süreçlerimize entegre etmeye devam ediyoruz.’’ dedi.