Skip to content Skip to footer

Arslan Arslan; Logo Diva RETAIL mobil satış uygulamamız ile mobil ödeme sistemlerinde bir devrim yaratıyoruz

Logo Perakende Çözümleri Genel Müdür - Arslan Arslan

Logo Perakende Çözümleri Genel Müdür Arslan Arslan, Logo Diva RETAIL uygulamasını, aktif kullanan marka kategorilerini, Bulut tabanlı yazılımın sağladığı avantajları anlattı

Logo Diva RETAIL Mobil Satış Uygulaması hakkında bilgi verebilir misiniz?

Dijitalleşmeyle birlikte işletmelerin iş yapış şekilleri dönüşürken aynı zamanda tüketicilerin alışkanlıkları, davranışları da değişti. Logo olarak çözümlerimizi geliştirirken en önemli önceliğimiz değişen alışveriş alışkanlıklarını yakından analiz etmek.

Türkiye’de bir ilk olan Logo Diva RETAIL Mobil Satış Uygulamamız ile mobil ödeme sistemlerinde bir devrim yaratıyoruz. Bu uygulamamız ile tüketicilere ilk kez yeni bir deneyim sunarak mağazaların her noktasını bir ödeme noktası haline getirdik. Logo Diva RETAIL Mobil ile kasa satış işlemlerini sabit kasalardan bağımsız hale getirerek müşterilerin daha rahat, daha esnek satın alma deneyimleri yaşamalarını sağlıyoruz.

Logo Diva RETAIL Mobil Satış Uygulaması, gelişmiş özellikleriyle bulut üzerinden birçok farklı sürecin gerçek zamanlı yönetilmesini sağlayarak kullanıcılarına tüm satış kanallarında benzersiz müşteri deneyimi sunuyor. Satış özelliklerini mobil bir çözümde sunan mobil satış uygulamamız, mağaza içinde müşterilere kasa kuyruğuna girmeden satın alma deneyimi sunarak müşteri memnuniyetini güçlendiriyor. Yoğun dönemlerde kasa önündeki yığılmayı, kasa bankosuna ilave kasa donanımları almaya gerek kalmadan, mobil olarak hızlı ve kolayca satış yapabilmeyi mümkün hale getirdik. Burada Logo olarak müşterilerimize sunduğumuz en büyük avantaj, özel günler, hafta sonları ve kampanya dönemlerinde önemli ölçüde artan yoğunluğu, kasa önünde uzun kuyruklar oluşmadan yönetebilmek ve bulut teknolojisi sayesinde mobilden de gerçek zamanlı işlem yapabilmek.

Aktif olarak kullanan markalar, mağazalar hangileri? Marketlerde bu uygulamayı kullanmayı düşünüyor musunuz?

Logo Diva Retail Mobil Uygulamamız ile her gün ev tekstili ve dekorasyondan, dünyanın ve Türkiye’nin birçok ünlü markalarına, spor, yaşam ve doğa sporları ürünlerinden, kişisel bakım ürünlerine kadar binlerce ürün satılıyor. Bu bağlamda birçok farklı sektör ve marka uygulamamızı kullanarak müşterilerine hizmet veriyor, biz de bu çeşitliliği artırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bulut tabanlı bir yazılım olmasının sağladığı avantajlar nelerdir?

Bulut tabanlı bir yazılım olması sayesinde Logo Diva RETAIL Mobil Satış Uygulaması çok kanallı satış süreçlerinden başarılı kampanya uygulamalarına, Türkiye’nin alternatif ödeme platformlarıyla entegre çalışan mobil kasa çözümüne ve kesintisiz müşteri deneyimine kadar her aşamada yepyeni özellikler sunuyor. Mağaza müşterilerine daha rahat, daha esnek satın alma deneyimleri sunuyoruz ve perakende markalarına satışlarını artırmayı sağlayan yetenekler kazandırmalarına olanak sağlıyoruz. Müşteri deneyimi odaklı, en yeni teknolojilerle donatılmış, dijital dönüşümü yakalayan, hızlı ve verimli bir çözüm olan Logo Diva RETAIL, müşteri deneyimini mükemmelleştiren mobil satış modülü gibi özellikleri ile perakendeye yönelik yenilikçi bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Entegre olarak çalıştığı programlar ve ödeme sistemleri hangileri?

Satış özelliklerini mobil esnekliğinde sunan ve kasa işlemlerini mağazada, müşterinin bulunduğu yerde tamamlamayı sağlayan Logo Diva RETAIL Mobil Satış Uygulaması, Türkiye’nin önde gelen mobil ödeme platformlarıyla birlikte çalışabiliyor. Bu sayede müşterilere kasa donanımına ve POS cihazına bağlı kalmadan da satın alma deneyimi sunulabiliyor. Böylece bir müşterinin kasa sırasında beklemeyesine gerek kalmadan satış danışmanına verilen mobil cihaz üzerinden satış ve ödeme işleminin yapılmasıyla mobilin hızı ve rahatlığında alışveriş deneyimi yaşıyor.

Logo Diva RETAIL Mobile Satış Uygulaması üzerinden ödeme, müşterilerin fiziksel kredi kartından alınabildiği gibi iç veya dış entegrasyonla sağlanan sadakat uygulamalarının puanları ile de tamamlanabiliyor. Logo Diva RETAIL Mobile, Android POS platformuyla ya da uyumlu mobil cihazlarda Soft POS platformuyla swipe, temassız, çipli kredi kartlarıyla, QR Kare Kod ve mobil cüzdanlar ile ödeme alma imkânı sunuyor.