Skip to content Skip to footer

Artık Fersan deyince akla sadece sirke gelmeyecek

Fersan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gürhan Güven, inovatif ürünlerde büyüme oranlarının %30 olduğuna değinerek, artık Fersan deyince akla sadece yalnızca sirkenin gelmeyeceğini, soya sosu, pirinç sirkesi, panko, Uzakdoğu sosları, fonksiyonel takviye edici çiğnenebilir jelibonlar ve tabletlerin yolda olduğunu belirtti.

Sirkenin kullanım alanlarını farklılaştırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Fersan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gürhan Güven, “En büyük alanımız inovasyon. Fersan denilince akla ilk sirke geliyor. Artık bu durum yavaş yavaş değişiyor. İçilebilir sirkelerimizi gazlı içecek olarak pazara sunduk. İçerisinde renklendirici, jelatin ve koruyucu olmayan takviye edici gıda olarak çiğnenebilir jelibonlarımızı piyasaya süreceğiz. Çocuklara da verebileceğiniz inovatif katkısız, sağlıklı ürünler üretiyoruz. Öte yandan dünyaca ünlü Uzakdoğu sosları AIKO markasını Türkiye’ye taşıdık. Çok yakında raflarda yeni alacak olan sosların tatlı, acı biber sos, soya sosu gibi birçok çeşidi olacak. Pirinç sirkesi de inovatif ürünlerimizden bir tanesi ve çok yakında piyasada olacak.” dedi.

İnovatif ürünlerde büyüme oranımız % 30

İnovatif, koruyucusuz, probiyotik, vitaminli ürünler üzerine çalıştıklarının altını çizen Güven, “geçtiğimiz aylarda Dünyanın en büyük çay üreticilerinden Alman çay markası Teekanne ile iş birliği yaptık ve marka Fersan distribütörlüğü ile Türkiye’de yerini aldı. Ayrıca 2023 mayıs itibari ile de Teekanne ile yapmış olduğumuz lisans anlaşması ile ürünleri Türkiye’de üretip Kuzey Afrika, Orta Doğu, Türki cumhuriyetler gibi bölgelere satışını gerçekleştireceğiz. Fersan olarak inovatif ürünlerle büyüme oranımız yüzde 30 olarak gerçekleşti. Büyümek istiyorsanız her gün aynı şeyi yaparak büyüme şansınız yok, mutlaka inovasyona yer vermeniz gerekiyor.” şeklinde sözlerini tamamladı.