Skip to content Skip to footer

Arzum, 2 Temmuz’da yönetim kurulu üyelerini seçti

Arzum, 2 Temmuz’da şirket merkezinde gerçekleştirdiği 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda görüşülen gündem maddelerini onaylayarak yönetim kurulu üyelerini seçti.

Türkiye’nin önde gelen elektrikli ev aletleri markası Arzum’un Olağan Genel Kurul Toplantısında 2023 Mali Tabloları onaylanarak, Yönetim Kurulu Üyeleri ibra edildi. Yönetim Kurulu Üyelerinin de seçildiği toplantıda ikisi bağımsız olmak üzere toplamda altı kişi Yönetim Kurulu Üyesi olarak belirlendi.

Arzum’un Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamaya göre; Arzum’un yeni yönetim kurulu üyeleri Talip Murat Kolbaşı (Yönetim Kurulu Başkanı), Yasemin Rezan Kolbaşı (Yönetim Kurulu Başkan Vekili), Ali Osman Kolbaşı (Yönetim Kurulu Üyesi), Arif Emre Ünal (İcra Kurulu Başkanı & Yönetim Kurulu Üyesi), Gamze Çuhadaroğlu (Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi) ve Cenk Serdar (Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi) olarak onaylandı. Bağımsız yönetim kurulu üyeleri de dahil tüm yönetim kurulu üyelerinin görev süresi genel kurul tarihinden itibaren 1 yıl olarak belirlendi.

Arzum Mali ve Kurumsal İşlerden Sorumlu Genel Müdürü Arda Altınok Genel Kurul’da hissedarlara yönelik mesajında; Şirketin 20 Mart 2024 tarihinde açıklanan 2023 yılına ilişkin mali tablo ve dipnotlarını özetledi;

“2023 yılında da küçük ev aletlerine olan ihtiyacın artması finansal sonuçlarımızı olumlu yönde etkiledi. Bu anlamda 2023 yılında, bir önceki senenin 2023 yıl sonuna endekslenmiş rakamına oranla satışlarımızı %26,1 oranında artırarak 3,7 milyar TL hasılat elde ettik. Yine geçtiğimiz senenin endekslenmiş rakamlarına göre brüt kâr, cironun oldukça üzerinde bir artışla %99 oranında artarak 1,15 milyar TL olarak gerçekleşti. Ayrıca 2023 yılını 332,5 milyon TL esas faaliyet kârı, 398 milyon TL FAVÖK ile tamamladık. Tüm bu başarılı tablonun sonucu olarak da 2023 yılını 53 milyon TL net kâr ile bitirmiş olduk.”

“2023 yılı şirketimiz için finansal başarıların yanı sıra daha fazla kurumsallaşmanın da adımlarını attığımız bir yıl olarak geride kaldı. Bu anlamda gerekli koordinasyonu sağlayarak, kurumsal yönetim bilgi formu, kurumsal yönetim uyum raporunu ve sürdürülebilirlik ilkeleri uyum raporunu da içeren faaliyet raporumuzu pay sahiplerinin bilgilerine sunduk. Bununla beraber, sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk alanında yapmış olduğumuz çalışmalarımızı da yine faaliyet raporumuzda ve sürdürülebilirlik raporumuzda pay sahiplerinin bilgilerine sunduk. 2023 yılında da organik büyüme hedeflerimizden şaşmadan, sürdürülebilir büyüme için çalışmalarımıza devam ettiğimizi söylemek isterim.”  ifadelerini kullandı.

Arif Emre Ünal Kimdir?

2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Arif Emre Ünal, 2002-2005 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimi aldı. 2014-2015 yılları arasında İstanbul Üniversitesi MBA Programı’nı Onur Derecesi ile tamamladı. 2005 ila 2010 yılları arasında Arkas Holding’de Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü görevini üstlenen Ünal, 2010 ila 2012 yılları arasında McCann Worldgroup İstanbul’da Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak görev yaptı. 2012 yılından bu yana Arzum’da çeşitli roller üstlendi. Arif Emre Ünal, Ocak 2023 itibarıyla Arzum Teknoloji, Ürün ve Tedarik Zincirinden Sorumlu Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Ünal, 1 Ocak 2024 itibarıyla İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Arif Emre Ünal SPK Kurumsal Yönetim İlkelerine göre bağımsız üye niteliğini taşımamaktadır.

1720427906 Arif Emre nal

 

Gamze Çuhadaroğlu Kimdir?

Gamze Çuhadaroğlu, San Francisco Üniversitesi İşletme Fakültesi ve ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olarak, 1994 yılında iş hayatına başladı ve Pazarlama Direktörlüğü’ne uzanan kariyerine uluslararası şirketlerde devam etti. 1994-2004 yılları arasında Pazarlama Direktörü olarak Unilever şirketinde on yıl süren görevi sonrasında 2004 yılında Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi Pazarlama Direktörlüğü görevi ile Danone şirketine katıldı. 2008 yılında Genel Müdür olarak atanmış, bu dönemde, Türkiye, İran, Irak ve Afganistan Bölge Genel Müdürlüğünü de yürütmüştür. 2015 yılında, mevcut görevinin yanı sıra Danone Türkiye Entegrasyonu Genel Müdürü olan Çuhadaroğlu, Danone şirket çatısı altında bulunan Danone Nutrition ve Danone Waters şirketlerinde CEO olarak görev aldıktan sonra 2019 yılında Bitkisel Beslenme (Alpro, Silk, So Delicious markaları) Global Başkan Yardımcılığına Paris’e atanmıştır. 2022 yılında Danone’daki aktif rolünden ayrılmıştır.2022 yılında Koroplast halka açık şirketinin yönetim kurulunu başkanlığı görevini almıştır. Kendisi bazı dernek ve şirketlerin danışma kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Gamze Çuhadaroğlu, SPK Kurumsal Yönetim İlkelerine göre bağımsız üye niteliğini taşımaktadır. Şirketimiz ve/veya ilişkili tarafları ile herhangi bir şekilde bir ilişkisi bulunmamaktadır.

1720427911 Gamze uhadaro lu