Skip to content Skip to footer

Atasay’ın 10 kilo ağırlığındaki altın zincir tasarımı İstanbul Jewelry Show’da

Mücevherat sektöründe 85’inci yılını kutlayan Atasay, İstanbul Jewelry Show’da sergilediği 4 metre uzunluğunda ve 10 kilo ağırlığındaki altın zincir tasarımıyla fuarın ilk gününde ilgi odağı oldu. Atasay’ın 12 kişilik bir ekip ile 1 ayda fuar için özel olarak tasarladığı zincir, bu topraklardan doğan şirketin köklerine, çalışanlarına ve müşterilerine bağlılığını temsil etmesi açısından özel bir anlam taşıyor.

 

Dünyanın en büyük beş mücevher fuarından biri olan İstanbul Jewelry Show, 51’inci kez kapılarını açtı. 24-27 Mart tarihleri arasında, dünyanın dört bir yanından mücevher sektörü profesyonellerini bir araya getirecek fuarda, bir mücevherat markasının ötesinde bir yaşam stili, deneyim ve moda ürünü sunan Atasay da her coğrafyadaki mağazalarının vitrininde her yaş ve tarza hitap eden, yenilenen geniş ürün yelpazesiyle yerini aldı.

 

Bu yıl 85’inci yılını kutlayan ve sektörde yaptığı yeniliklerle Türk mücevherlerini dünyaya tanıtan Atasay, 4 metre uzunluğunda ve 10 kilo ağırlığındaki monaco chain altın zincir tasarımıyla fuarın ilk gününe damga vurdu. Atasay’ın 12 kişilik bir ekip ile 1 ayda fuar için özel olarak tasarladığı zincir, bu topraklardan doğan şirketin köklerine, çalışanlarına ve müşterilerine bağlılığını temsil ediyor. Zincirin değeri ise 10 milyon TL.

 

Pırlantada en sıcak trendler

Bu yıl sarı pırlantanın hayat bulduğu Fancy Yellow Diamond koleksiyonu ile mücevherseverlere hem lüksü hem ışıltıyı aynı anda sunan Atasay, pırlanta grubunda yıldızı hep yükselen halka küpelerden su yolları ve baget birleşimiyle oluşan uzun kolyelere, zincirli ürünlerden madalyonlara pek çok üründe de en sıcak trendleri yansıttı. Özellikle bu sezonun gözdesi açık sarı, mor, yeşil, mavi taşlı mücevherler, pembe tonları; rose quartz, morganite gibi renkler Atasay standını parlattı.

 

Hem alyans hem de kolye

Evliliğin sembolü alyanslar aynı zamanda stil tamamlayan arzu nesnesine dönüştü. Atasay’ın açılıp kapanabilme özelliğine sahip, açıldığında kolye olarak da kullanılabilen alyansları büyük ilgi gördü. Yine üzerinde dönen çarkların olduğu sıradışı alyanslar da klasik alyansların dışına çıkmak isteyenler için çarpıcı, inovatif bir alternatifi gözler önüne serdi. Dört ölçüye kadar ayarlanabilen tektaş yüzükler de en ilgi toplayan ürünler arasında yer aldı. Parmak ölçüsü alma zorunluluğunu ortadan kaldıran bu inovatif üründe, bir mekanizma aracılığıyla parmağa göre anında uygun ayarlama yapılabiliyor.

 

Mücevher modasını her zevk ve tarz için ulaşılabilir kılan Atasay,  pırlanta ve altını modern tasarımlarla harmanlayarak, herkesin kendinden bir şeyler bulacağı eşsiz ve zamansız mücevherlere imza atıyor. Erkekler ve çocuklar için de sezon trendini yansıtan ürünlerini fuarda ziyaretçilerle buluşturan Atasay, yüksek moda ruhunu yansıtan tasarımlarla öne çıkıyor. Atasay’da pırlanta grubunda en uygun ürün pırlanta tektaş 2.990 TL, en pahalı pırlanta set ise 937.000 TL’den satışa sunuluyor. Altın grubunda en uygun ürün altın küpe 790 TL, en pahalı ürün altın bilezik ise 226 bin TL’den satışa sunuluyor.

 

Bu yıl başarılı oyuncu Hande Erçel’in marka elçiliğinde, “Herkes kendi tarzına göre takılır ama her yerde Atasay takılır” diyen Atasay, fuar aracılığıyla herkesin kendinden bir şeyler bulacağı ürünlerini geniş bir fiyat yelpazesinde sektör profesyonelleriyle buluşturuyor.