Skip to content Skip to footer

Atilla Arıman; Eyüp Sabri Tuncer olarak şu anda 72 ülkeye ihracat yapıyoruz

Eyüp Sabri Tuncer Satış Direktörü Atilla Arman, firmanın kuruluş hikayesini, ürün çeşitliliğini, ürünlerde farklılaşmak için yapılan çalışmaları ve Beauty Eurasia fuarının firmaya katkısını açıkladı.

  • Ürünlerinizden bahsedebilir misiniz?

Kolonya, kolonyalı mendil, kişisel bakım, ev bakım ve anne-bebek olmak üzere beş ana kategoride yaklaşık 700 çeşit ürünü müşterilerimizle buluşturuyoruz. Türkiye’nin ilk yerli formüle sahip limon kolonyasını üreten markayız. Araştırma şirketlerinin verilerine de baktığımızda kolonya denince akla gelen ilk Eyüp Sabri Tuncer markası geliyor. Müşterilerimizin görüşlerine yüksek önem veren bir markayız. Bu doğrultuda yıllardır araştırmalar yaparak kullanıcılarımızın, pazarın ve piyasanın beklentilerini ölçümlüyor ve ürünlerimizi bu yönde geliştiriyoruz. Sadece ülkemizdeki ihtiyaçları değil 70’ten fazla ülkeye kendi markamızla ürünlerimizi ulaştıran bir şirket olarak dünyadaki gelişmeleri de yakından takip ediyoruz. Müşterilerimizin beklentilerine cevap vermek adına, şu anda yaklaşık 50 çeşit kokulu kolonya üretiyoruz. Kişisel Bakım kategorimizde pazardaki boşluğu görerek birbirinden farklı ve değerli esanslarla ürettiğimiz, temiz içerikli, paraben ve gluten içermeyen, vegan & vejetaryen sıvı sabunlarımız, köpük sabunlarımız, duş jellerimiz, saç bakım ürünlerimizin yanı sıra Ağız Bakım kategorisinde diş macunu ürünlerimizle müşterilerimizin hayatını tazelemek için çalışıyoruz. Ev Bakım ve Anne-Bebek kategorilerimiz de üzerine yoğunlaştığımız, sektörün trendlerini ve müşteri içgörülerini takip ederek fayda verecek, değer sağlayacak ürünlerle geliştirdiğimiz alanlarımız. . “Hayatı Tazeler” sloganımızla müşterilerimizin tüm yaşam alanlarında yanında olacak ve farklılık katacak ürünler geliştirerek 100 yıldır çalışıyoruz. 1923’ten bu yana ‘Sonsuz Müşteri Memnuniyeti’ politikasını kurum marka kültürüne koyan bir markayız. Müşterilerimizin iç görüleri, önerileri, beklentileri, şikayetleri bizim için önem taşıyor.

Geniş ürün portföyümüzle çeşitli müşteri segmentlerine hitap ediyoruz. Sıvı ve köpük sabunlarımız hem iç hem de dış pazarda çok tercih ediliyor; losyon ve kremlerimiz hem güzel koksun hem de doğal içerikli olsun diyen müşterilerimizin gözbebeği durumunda; kolonyalarımızın ve kolonyalı mendillerimizin müşterilerimizin evlerinin, iş yerlerinin, arabalarının daha doğrusu tüm yaşam alanlarında yanı başında yer almasından büyük onur duyuyoruz; saç bakımına önem veren müşterilerimiz için şampuanlarımızın ve saç toniğimizin vazgeçilmez olduğunu direkt müşterilerimizin kendisinden dinliyoruz. Aynı şekilde 12 çeşit diş macunumuz da müşteri nezdinde içeriği bakımından yüksek oranda memnuniyet alan ürünlerimizin başında yer alıyor. Bu memnuniyet yorumları da bizi yeni ürünler üretmek ve yeni kategorilere giriş yapmak için teşvik ediyor. Öyle ki Superbrand Türkiye tarafından yapılan 2022 – 2023 yılı araştırma sonuçlarına göre “Türkiye’nin Süper Markası” seçildik.

  • Ürünlerinizde farklılaşmak için neler yapıyorsunuz?

Eyüp Sabri Tuncer markası olarak tüm müşterilerimize ulaşılabilir fiyatlarla en kaliteli ürünleri sunuyoruz. Önceliğimiz her zaman ürünün kalitesi, bu kaliteyi de hem ürünün ambalajında hem de içeriğinde bir fayda olarak sunmayı önceliklendiriyoruz. Bizim en büyük farklımız burada başlıyor. Bununla birlikte geleneksel yapımızı korurken, yenilikçi yaklaşımımızla da farklılaşıyoruz. Hemen hemen tüm ürünlerimiz, bulunduğu pazardaki inovatif ürün kapsamında değerlendirilebilir. Mesela 2010 yılında Gizli Bahçe isimli hava şartlandırıcı olarak tanımladığımız ürünümüzle Türkiye’nin ilk biyosidal ruhsatlı oda kokularını ürettik, bu ürünün 3 saniyede havadaki zararlı bakteri ve mikroorganizmaları yok ettiğini kanıtladık. 2021 – 2022’ye damga vuran Frambuazlı Sirke & Saç Toniği ürünümüzle büyük bir ses getirdik. Özel içeriği, paraben ve gluten içermeyen, vegan formülü ile gerek dağıtım kanallarında gerekse kullananların olumlu yorumlarıyla müşterilerimizle buluştu. Frambuazlı Sirke & Saç Toniğimiz, Marketing Türkiye tarafından gerçekleştirilen, tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yenilikçi çözümler sunan ürünlerin değerlendirildiği ‘Yılın İnovatif Ürünleri’ araştırmasında kozmetik & kişisel bakım kategorisinde 2022 yılının en inovatif ürünü seçildi. Bunun yanı sıra diş macunlarımızda çok iddialıyız. Doğal içerik arayan, glutene hassasiyeti olan, vegan ürün isteyen tüm müşterilerimize hitap eden diş macunlarımızı mağazalarımızda, internet sitemizde, dağıtım kanallarımızda müşterilerimizle buluşturuyoruz. Florür, sls, sles, gluten, titanyum dioksit, tuz, renklendirici, şeker, paraben içermeyen özel formüle sahip ürünlerimiz kullananların yüksek beğenisini alıyor.

Hem mevcut ürünlerimizi geliştirmek hem de yeni ürün geliştirmek, markamızın en önemli değerlerinden biridir. Bir ürünü piyasaya çıkarıp orda bırakmıyoruz, raftaki pozisyonundan fiyatlamasına, ambalajından iletişimine, müşteriyle buluşmasından satış sonrası hizmetine kadar sürekli bir çocuğa emek verir gibi ürünlerimize emek veriyoruz. Ürünlerimizin güzel kokması, kullanıldığı alana o kokunun yayılması, imzasını atması hem bizim hem de bizim müşterilerimiz çok önemli. Biz ‘Türkiye’nin Koku Duayeni’ markasıyız diyoruz ve bunun da hakkını vermek üzere sürekli ekiplerimizle çalışıyoruz. 2023 yılında da mevcut ve farklı kategorilerde ürünlerimizi piyasaya sunmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

  • Fuar süresinde uluslararası ve yerli satın alma profesyonelleri ile buluşacaksınız. Fuarın markanıza nasıl bir katkısı olacağını düşünüyorsunuz?

Beauty Eurasia, Avrasya’nın en büyük kozmetik & kişisel bakım fuarı. Biz de Türkiye’nin köklü bir markası olarak 100. yılımızda dünyanın birçok ülkesinden katılımcıyı standımızda ağırlamaktan, marka değerimizi ve ürünlerimizi ziyaretçilere anlatmaktan mutluluk duyacağız. Eyüp Sabri Tuncer olarak şu anda 72 ülkeye ihracat yapıyoruz; Türkiye’de de kozmetik zincirlerinde, yerel ve ulusal zincir marketlerde, Türkiye’nin 7 bölgesinde ürünlerimizi kullanıcılarımızda buluşturuyoruz. BeautyEurasia Fuarı, bu bağlamda ulusal ve uluslararası oyuncularla, sektörün profesyonelleriyle buluşma noktamız olacak. Biz kendini sürekli geliştiren bir marka olarak fuara katılacak ziyaretçilerimizden gerek markamız gerekse ürünlerimiz hakkında alacağımız yorumlarla değerlendireceğiz bu nedenle de bizim için BeautyEurasia Fuarı beklentiyi, talebi göreceğimiz önemli bir fiziki kanal niteliği de taşıyacak.

  • BeautyEurasia fuarlarından yeni bir lansman ürünü sergileyecek misiniz?

Bu sene 1923 yılında kurulan markamızın 100. yılını kutluyoruz. Esasen en büyük lansman zaten 100. yılımızı kutluyor olmamız. Bu kapsamda farklı projeleri odak noktamızda tutuyoruz. Her zaman gelişime, yeniliğe önem veren bir marka olarak bu yıl da fiziki ve dijital yatırımlarımızla birlikte yeni ürün projelerimizi hayata geçirmeyi planlıyor, çalışmalarımızı bu yönde ilerletiyoruz.