Skip to content Skip to footer

Avon 2022 yılı Kurumsal Sorumluluk Raporu’nu yayımladı

Avon’un sürdürülebilirlik hedefinde ‘herkes için daha iyi bir dünya’ var

Avon sürdürülebilirlik, sosyal etki ve ekolojik dönüşüme yönelik çalışmalarını ve hedeflerini anlattığı 2022 Kurumsal Sorumluluk Raporu’nu paylaştı. Raporda, ‘Herkes için daha iyi bir dünya’yı hedefleyen Avon’un üç yıl önce paylaştığı, 2030 Yaşam Taahhüdü’nde yer alan hedeflerinin bir kısmına 2022 yılında ulaşıldığı dikkat çekti.  

Dünyada 135 yılı aşkın süredir güzelliği farklı bir şekilde yaşatan Avon, ‘kadınlar ve herkes için daha iyi bir dünya’ vurgusuyla hayata geçirdiği çalışmalarını 2022 yılı Kurumsal Sorumluluk Raporu ile yayımladı.

Raporda Avon’un, sosyal ve ekolojik sürdürülebilirliği tüm çalışmalarına dahil ettiği belirtilirken, şirketin kapsayıcı istihdam politikalarına da vurgu yapıldı. Avon’un sürdürülebilirlik stratejilerinin öne çıktığı raporda, markanın daha iyi bir gezegene sahip olmak amacıyla 2020 yılında açıkladığı 2030 Yaşam Taahhüdü’ndeki hedeflerden bazılarının gerçekleştirildiğinin de altı çizildi.

Avon’un öncelikli konuları ele alındı 

Raporda, Avon’un Öncelik Değerlendirmesi çalışmasına da yer verildi. Rapora göre; iklim Eylem Planı ve döngüsel yaklaşım Avon International için en önemli öncelikler olarak belirlendi. Sosyal tarafta ise Avon’un kadınlar için daha iyi bir dünya yaratmaya yardımcı olma temel amacına katkısı öncelik olarak belirtildi. Burada da güzelliğin demokratikleştirilmesi ve cinsiyet eşitliği ile çeşitlilik ve kapsayıcılık ele alındı. Öte taraftan geçim kaynaklarının iyileştirilmesi, sağlık ve refah ile insan hakları gibi sosyal dönüşüm ve değer yaratım  konularının da şirket için kilit bir rol oynadığı belirtildi.

‘Sürdürülebilirlik yolculuğumuzda önemli ilerlemeler kaydettik’

Konu ile ilgili açıklama yapan  AVON Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı ve Avon Türkiye Genel Müdürü Orkun Gül, “Avon olarak ‘Herkes için daha iyi bir dünya’ hedefimize kadın odaklı yaklaşımımızı daha da güçlendirerek devam ediyoruz. 135 yılı aşkın süredir esnek ve erişilebilir kazanç fırsatlarını Avon’un değerli Temsilcileri ve müşterileri ile buluşturuyoruz. Daha da ötesinde, sunduğumuz iş modeli ve yüksek kalitede değerli ürünlerimizle, sosyal yaşam için önemli olan sorunları ele alarak dünyayı her zaman daha iyi bir yer haline getirmek amacıyla çalışıyoruz. Bu kapsamda 2022 yılında da kendimize ‘Nasıl daha iyisini yapabiliriz?’ sorusunu sorarak, ürünlerimizin yaşam döngüsünden işe alım politikalarımıza kadar her şeyi kapsayan sürdürülebilirlik yolculuğumuzda önemli ilerlemeler kaydettik. Sürdürülebilirlik stratejimizle, sosyal ve ekolojik etki yaratmaya kararlıyız. Geliştirdiğimiz ürünlerin, bunları üretme ve müşteri ile buluşturma şeklimizin, hem insanların hem de gezegenin sağlığını dikkate almasına odaklanıyor, sağlamak için uğraşıyoruz” dedi.