Skip to content Skip to footer

Avon 56 mağazası ile büyüyor kadınlar girişimcilik hayallerine kavuşuyor

Avon Türkiye’nin başarıyla yürüttüğü çoklu kanal stratejisi ve bu doğrultuda global anlamda ilk defa ülkemizde hayata geçirilen mağazalaşma modeli, genişlemeye devam ediyor. Türkiye genelindeki 56’ncı satış noktasını Ankara’daki Tunalı Hilmi Caddesi’nde hizmete açan Avon, kadınları güçlendirme stratejisinin yanı sıra kadınlara girişimcilik alanında da destek olmayı sürdürüyor.

Güzellik devi Avon’un ilk defa Türkiye’de hayata geçirdiği ve diğer Avon ülkelerine de örnek olan çoklu kanal stratejisi, yeni mağazalarla genişlemeye devam ediyor. Türkiye’nin farklı illerindeki mağazalarıyla girişimci kadınları destekleyen Avon, 56’ncı satış noktasını Ankara’da hizmete açtı.

Ankara’da yeni mağazasını hizmete açtı

Avon’un Ankara’daki ikinci satış noktası olan Tunalı Hilmi Caddesi’ndeki yeni mağazada, parfüm, makyaj, kişisel bakım, cilt ve saç bakımı olmak üzere, 5 farklı kategoride toplam 1100 çeşit ürün yer alıyor. Yıllardır kadınların tanıdığı, sevdiği ve güvendiği kozmetik markaları arasındaki yerini koruyan Avon, doğrudan satışın yanı sıra online kanallar ve Avon perakende satış noktalarında en çok satılan ve tercih edilen ürünlerini kişisel bakımına özen gösteren tüketicileri ile buluşturuyor.

‘Kadınlara ekonomik özgürlük için daha fazla ayrıcalık sunuyoruz’

AVON Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı ve Avon Türkiye Genel Müdürü Orkun Gül,  “Dünya için çalışan en iyi güzellik şirketi olarak çok güçlü bir misyonun temsilciliğini üstleniyoruz. Güçlü kadın modelimiz ile birlikte kadınlara kazanç fırsatları sunarken, onların hayatlarını iyileştirmeye ve hayallerini gerçekleştirmeye destek oluyoruz. Örneğin; sadece katalog üzerinden satış yapmanın ötesine geçerek, kadınlara işini dijital olanaklarla yürütme imkanı sağlıyoruz. “Avon’la yolunu güzelleştir” diyerek girişimci kadınlara ilham veriyor, onların ekonomik ihtiyaçlarını karşılamalarına destek olurken yeni dostluklar kuracakları bir kapı oluyoruz. Türkiye’de kendi işinin sahibi olan, çalışan, üreten, sevdiklerine ve birbirlerine destek veren yüz binlerce kadına daha fazla kazanç ve ayrıcalık sunuyor. Tüm bunların yanı sıra Avon temsilcileri satış yaptıkları her üründen yüzde 20 ek gelir elde ediyor. Kadınlara istediği zaman istediği yerden çalışma, çalışma saatlerini dilediği gibi ayarlama ve ekonomik özgürlüğünü kazanarak sevdiklerine daha fazla vakit ayırma gibi imkanlar sağlıyoruz. Avon olarak her zaman temel amacımız kadınlara kazanç fırsatları sunarken, kadınların hayatlarını iyileştirmek ve hayallerini gerçekleştirmek. Bu kapsamda, Türkiye’nin her bir köşesindeki temsilcilerimize kendi mağazasını açma imkanı da sunuyoruz. önümüzdeki dönemde de deprem bölgesi başta olmak üzere, Türkiye’nin her yerindeki güçlü kadınlara destek olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Doğrudan satış modelinin öne çıkan markalarından Avon, temsilcileri ile birlikte hizmete açtığı mağaza ve kiosklarının yanı sıra girişimci kadınlara destek oluyor. Sunduğu kazanç fırsatları, ayrıcalıklar, esnek çalışma saatleri ve öğrenme fırsatları ile kadınların hayatlarını iyileştirmelerine ve hayallerini gerçekleştirmelerine ön ayak olmayı hedefleyen Avon, temsilcilerinin satış yaptıkları her üründen yüzde 20 ek gelir elde etmesini sağlıyor.

 

 

Avon 56 mağazası ile büyüyor kadınlar girişimcilik hayallerine kavuşuyor - Perakende.org