Skip to content Skip to footer

Avon, İzmir’deki 5’inci satış noktasını açtı

Dünyanın ve Türkiye’nin en çok tercih ve tavsiye edilen kişisel bakım ve kozmetik markalarından biri olan Avon, çok kanallı satış stratejisi kapsamında gerçekleştirdiği perakende satış noktaları açılışlarıyla tüm Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Nisan ayında İzmir’deki 5’inci ve Türkiye genelindeki 82’nci satış noktasını açan Avon, 2024 yılı sonuna kadar 100 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

Türkiye’nin farklı illerinde açtığı perakende satış noktalarına çok kanallı satış stratejisi kapsamında yenilerini eklemeyi sürdüren Avon, en çok tercih edilen ve kullanılan ürünlerini daha çok insana ulaştırmaya devam ediyor. Ulaşılabilir kaliteli güzellik anlayışıyla hareket eden Avon, Türkiye’deki 82’nci, İzmir’in ise 5’inci satış noktasını hizmete açtı. Avon İzmir’deki yeni satış noktasında; diğerlerinde olduğu gibi parfüm, makyaj, kişisel bakım, cilt ve saç bakımı kategorilerindeki yüzlerce ürünü tüketicilerle buluşturacak.

“İzmir’de daha fazla tüketiciye ulaşacağız”

2024 yılında perakende mağazalarla büyümeye devam edeceklerini belirten Avon Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı Orkun Gül; “Avon olarak ilk defa Türkiye’de hayata geçirdiğimiz ve diğer Avon ülkelerine de örnek olan çoklu kanal stratejimiz doğrultusunda yeni satış noktalarımızla büyümeye devam ediyoruz. Hem daha önce mağazamız olmayan illere hem de var olduğumuz illerin farklı lokasyonlarına yeni satış noktaları açmayı sürdürüyoruz. 82’nci perakende satış kanalımız olan İzmir’deki 5’inci satış noktamızın açılışını da bu strateji kapsamında gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemlerde İzmir’de daha fazla Avon tüketicisine ulaşıp, kişisel bakım ve kozmetik ihtiyacını karşılamaya devam edeceğiz” dedi.

Avon, sevilen ve güvenilen ürünlerini tüketicilerle buluşturmaya devam ediyor

Yıllardır kadınların tanıdığı, sevdiği ve güvendiği kozmetik markaları arasındaki yerini koruyan Avon, doğrudan satışın yanı sıra online kanallar ve Avon perakende satış noktalarıyla da en çok satılan ve tercih edilen ürünlerini kişisel bakımına özen gösteren tüketiciler ile buluşturuyor. Şu anda Adıyaman, Antalya, Ankara, İstanbul ve Samsun başta olmak üzere 46 şehirde satış noktaların bulunan Avon, yeni girişimcilere sunduğu perakende satış noktaları açma fırsatlarıyla daha çok insana ulaşmayı hedefliyor.