Skip to content Skip to footer

Avon Türkiye’den Avon Global’e iki önemli atama

Türkiye’de başarılı operasyonlara imza atan Avon Türkiye & Kuzey Afrika & Distribütor Pazarlardan sorumlu Ticari Pazarlama Direktörü Özlem Çitçi, Avon One Europe Pazarlama Başkanlığı görevine getirildi. Avon Türkiye Strateji ve Çoklu Kanal Direktörü Tuğba Kılıçkaya ise Avon Global Perakende Kanal Lideri olarak atandı.

Avon Türkiye’den Avon Global’e önemli atamalar gerçekleşti. Avon Global’in yeni yerel pazar ekip yapılanması olan ‘Tek Avrupa’ modeli pazarlama operasyonunun başına, Avon Türkiye & Kuzey Afrika ve Distribütor Pazarlardan sorumlu Ticari Pazarlama Direktörü Özlem Çitçi getirildi.

1684224362 zlem it i

Özlem Çitçi, kariyerine Türkiye’de Danone ile başladı. ABD pazarı için Dannon Yogurts, Kuzey Amerika için Lu Biscuits, dünya çapında Malibu ve Absolut Vodka ve Türkiye için Sephora gibi birçok markada çalıştı. Avon’a Mart 2020’de Türkiye Ticari Pazarlama Grup Direktörü olarak katıldı. Türkiye ve dünyadaki ekonomik koşulların oldukça zorlu bir süreçten geçtiği bu dönemde pazarda stratejik bir rol oynadı. Geçtiğimiz yıl, çift haneli büyüme gerçekleştiren ve pazar payını artıran ekipte yer alan Özlem Çitçi, güçlü bir değer yaratımı stratejisiyle markayı rekabet avantajında önemli bir noktaya taşıdı. Çevik gelir yaratımı, Power Serum’un öncülüğünü yaptığı Anew için önemli temsilci penetrasyon kazanımları gibi başarılı işlere imza atan Özlem Çitçi, 2021 yılında NAME ve Distribütör Marketler’in pazarlama fonksiyonlarının Türkiye’ye başarılı bir şekilde entegrasyonuna da liderlik etti. Özlem Çitçi 1 Mayıs itibariyle Tek Avrupa Pazarlama Başkanı (Head of Marketing – One Europe) olarak görev yapacak.

1684224363 Tu ba K l kaya

Avon Türkiye’de Strateji ve Çoklu Kanal Direktörü olarak görev yapmakta olan Tuğba Kılıçkaya Göçtü ise Global Perakende Kanal Lideri olarak atandı. Markanın mağazalaşma ve perakende alanında önemli payı olan kişilerden Tuğba Kılıçkaya Göçtü, yeni görevinde Avon Global’in perakende stratejisinin oluşturulması ve uygulanmasına liderlik edecek. Tuğba Kılıçkaya, yeni görevinin yanı sıra Avon Türkiye’nin Strateji Liderliği rolünü sürdürmeye ve Liderlik Ekibi’nde yer almaya devam edecek.

1684224361 Ba ak G ndo du

Avon Global’deki yeni görevlendirmeler sonrası Avon Türkiye & NAME & Distribütor Pazarlardan sorumlu Ticari Pazarlama Direktörü de Başak Gündoğdu  oldu. Başak Gündoğdu, Alimar’da Satınalma ve Kalite alanlarında, Carrefour’da Ürün Yönetiminde ve Rossman’da Kategori Yönetiminde çeşitli görevlerde bulundu. Avon’a Aralık 2016’da katıldı. Analitik, Gelir Yaratımı, Cilt Bakımı Kategorisi Liderliği sonrası aldığı Parfüm Kategorisi liderliği rolünde hızlı bir büyüme ivmesi ile parfümde pazar payı kazanımını sağladı. Kasım 2022’den bu yana Kampanya Planlama ekibinin liderliğini yürüten Başak Gündoğdu, pek çok zorlu ve kritik ticari projeye liderlik etti ve üstlendiği görevlerde önemli katkılar yarattı.