Skip to content Skip to footer

Ayakkabı Dünyası ve TURMEPA Çevre Haftası’nda doğa için bir adım attı

Ayakkabı Dünyası; Çevre Haftası kapsamında DenizTemiz Derneği/TURMEPA İş birliğiyle Moda sahilinde kıyı temizleme etkinliği gerçekleştirdi. Temiz bir gelecek için doğa dostu adımlar atan Ayakkabı Dünyası, kurumsal dünyada sürdürülebilirliğe yönelik yaklaşımların ve atık yönetiminin önemini ortaya koydu. Saadet Algan’ın ev sahipliği yaptığı etkinlik, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı ve Ayakkabı Dünyası CEO’su Gürkan Ergenekon ve TURMEPA Genel Müdürü Semiha Öztürk’ün katılımıyla gerçekleşti. 50 kişinin katıldığı etkinlikte; plastik, metal, kağıt ve cam başta olmak üzere toplam 10 kg atık toplanarak denizlerimizden uzaklaştırıldı.

Zamansız ve özgün tasarımlarının yanı sıra sürdürülebilirlik alanında yaptığı çalışmalarla da fark yaratan Ayakkabı Dünyası, Çevre Haftası’nın önemine dikkat çekmek üzere anlamlı bir projeyi hayata geçirdi. #DoğayaAdımAt mottosu çerçevesinde çevreyi koruma bilincini yaymayı misyon edinen Ayakkabı Dünyası, TURMEPA iş birliğiyle 6 Haziran Salı günü Moda sahilinde kıyı temizleme etkinliği gerçekleştirerek doğa dostu bir adım attı. TURMEPA ile Ayakkabı Dünyası’nın birlikte düzenlediği etkinliğe, sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarıyla tanınan içerik üreticisi Saadet Algan ev sahipliği yaptı. Etkinlikte, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı ve Ayakkabı Dünyası CEO’su Gürkan Ergenekon ve TURPEMA Genel Müdürü Semiha Öztürk’ün yanı sıra Saadet Algan’ın arkadaşları da yer aldı. 50 kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, bir saat içerisinde plastik, metal, kağıt ve cam başta olmak üzere toplam 10 kg atık toplandı ve belediye ekiplerine teslim edildi.

Ayakkabı Dünyası, Provoq Recycled Koleksiyonu adlı geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen ürünleriyle topluma ve çevreye olumlu etkisini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor. Marka, karbon ayak izini azaltmayı amaçladığı kıyı temizleme etkinliğinde doğal yaşamın sürdürülebilirliğinde atık yönetiminin kritik rolünü vurguladı.

Ayakkabı Dünyası ekibi, TURMEPA yetkilileri ve etkinlik katılımcıları tarafından toplanan atıklar, türlerine göre farklı geri dönüşüm ünitelerine dağıtıldı. Sürdürülebilirliği kurumsal bir değer olarak benimseyen Ayakkabı Dünyası, temiz bir gelecek ve yaşanabilir bir dünya için doğaya adım atmaya devam edecek.

Ayakkabı Dünyası ve TURMEPA Çevre Haftası'nda doğa için bir adım attı - Perakende.org