Skip to content Skip to footer

Banu Arıduru Türkiye’nin Altın Ceo’ları arasında yerini aldı

Tedarik Zinciri Yönetimi ve Little Caesars pizza restoranları işletmeciliği yapan Çelebi Holding şirketlerinden Çelebi Holding Gıda AŞ. CEO’su Banu Arıduru, 2023’ün en beğenilen 50 Üst Yöneticisi (CEO), 50 CFO’su, 50 CMO’su ve 50 CHRO’sunun belirlendiği ‘Altın Lider Ödülleri’nde, En Beğenilen CEO Ödülü’ne layık görüldü.

İş Dünyasının en prestijli liderlik ödülü olarak görülen, 2023’nin en iyi 50 CEO’su, CHRO’su, 50 CFO’su ve CMO’sunun belli olduğu ‘Altın Lider Ödülleri’ sahiplerini buldu. Çalışanların ve paydaşların oylarıyla belirlenen sıralamada Çelebi Holding Gıda ve Little Caesars Türkiye CEO’su Banu Arıduru en beğenilen CEO’lar arasındaki yerini aldı. Ödülünü Unicef Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü Sayın İnci Haseki’nin elinden alan Banu Arıduru, törende yaptığı teşekkür konuşmasında, “Bu ödülü gençler için gençlere ilham olmak adına alıyorum. Tabi ki özellik de genç kızlarımız için alıyorum. Bizim görevimiz liderler olarak yöneticiler olarak, onlara yol olmak merdiven olmaktır” dedi.

“Kadınların daha da güçlendiği bir yüzyıl diliyoruz”

Başarının sırrının merak etmek, sorgulamak, değişime hazır ve açık olmak, azimle tutkuyla çalışmak olduğunu vurgulayan Arıduru, bir kadın yönetici olarak genç kadınlara rol model olmanın önemine değindi. Kadınların iş dünyasında daha da güçlendirilmesinin, iş dünyasının önceliklerinden biri olduğunu altını çizen Arıduru, “Türkiye’nin ikinci 100 yılına girdiğimiz bugünlerde hayalim, hedefim ve isteğim; Türkiye’deki tüm kadınların istihdama katılması, gençlerimizin daha fazla teknoloji, mühendislik, bilim ve matematik okuması ve böylece ülkemizin güçlenerek ivmelenerek büyümesidir. Yeni yıla çok az zaman kala dileğim mesajım, 2024’ün emeklerimizin karşılığını aldığımız barış dolu bir yıl olmasıdır” şeklinde konuştu.

73 binin üzerinde kişi oy kullandı

Organizasyonu KREA M.I.C.E. tarafından yapılan ‘Altın Lider Ödülleri’, iş dünyası çalışanlarının tekil oyu ile katıldığı oylama sonucunda yapılan sıralamaya göre veriliyor. 2023 ödüllerinde 73 binin üzerinde oy kullanıldı ve en fazla oy alan liderler, farklı kategorilerde ilk 50’ye girerek 2023’ün Altın Lideri sıralamasında yer aldılar. Çelebi Holding Gıda A.Ş Little Caesars Türkiye CEO’su Banu Arıduru bu sıralamadaki başarısıyla Yılın Altın CEO’su unvanını aldı