Skip to content Skip to footer

Banvit’ten mangal sefasına özel ürünler

Banvit, “Mangal Başında Birlikteliğin Değerini Bilenler #BanvitseTamam Diyor” sloganıyla mangal severlere geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.  

Bahar ayları ile başlayan ve sonbahar aylarına kadar süren mangal sezonu, güneşli güzel günlerde belki de açık havada sevdiklerimizle paylaşmayı en çok istediğimiz dönem. Ailemiz, dostlarımızla bir araya geldiğimiz mangal sefalarının sohbeti, keyfi, bol oksijeni ve eğlencesi yanında lezzetiyle de unutulmaz olmasını isteriz. İşte bu noktada Banvit, unutulmayacak mangal sefaları için tüketicilerine hem lezzetli hem de geniş ve pratik bir ürün yelpazesi ile sesleniyor.

Türkiye’nin en çok tercih edilen beyaz et markası Banvit*, mangal sefalarında sevilerek tüketilen piliç kanat ve pirzolanın yanı sıra ızgara tava, kalça şiş ve ızgara kanat ürünlerini tüketicilerinin beğenisine sunuyor. Ayrıca özenle seçilmiş çeşniler ile harmanlanan soslu ürünler grubundaki ürün alternatifleri; soslu kanat ve soslu pirzola, soslama için ekstra bir zaman harcamanıza gerek kalmadığı için zaman tasarrufu ve kıvamında bir lezzet avantajı da sunuyor.

Mangal sefanıza gurme lezzetler…

Banvit, mangal sefasına gurme ürünler eklemek isteyenleri de unutmuyor. Şarküteri dünyasına farklı bir tat getiren acılı – barbekü çeşnili gurme sosis ve kurutulmuş domatesli – mozzarella peynirli gurme sosis, mangal sefalarında eksik edilmemesi gereken Banvit lezzetleri arasında. Alışılagelmiş sosislerden daha kalın ve bol etli bir yapıya sahip olan sosisler, sofralarında gurme lezzetlere yer vermek isteyen tüketiciler için özel olarak üretiyor.

Gurme sosislerin yanı sıra mangalda pratiklik ve yenilik isteyenler tütsülenmiş ekstra lezzetleri ile şarküteri dünyasının iki farklı Banvit ürünü olan tütsülenmiş jumbo sosis ve tütsülenmiş cheddarlı jumbo sosis ürünlerine mangal menülerinde afiyetle yer verebilir.

Banvit’in mangal sefalarına özel olarak, farklı çeşniler ile harmanladığı hazır soslu ürünleri dışında kendi sosunu hazırlamak isteyenler için de pratik bir önerisi var;

Mangalda piliç için özel sos önerisi

Kırmızıbiber, karabiber, defne, kekik, sarımsak, limon ve az miktarda tuzla piliç eti mangala hazır hale getirilebilir. Limon suyunun içine baharatları koyup piliç etini hazırladığınız sosta en az yarım saat, eğer mümkünse bir gece bekleterek piliç etini hem daha lezzetli hem de daha yumuşak hale getirebilirsiniz. Burada dikkat edilecek bir diğer nokta ise soğuk zinciri ihmal etmemek. Hazırlanan piliç etleri mangalda pişirilinceye kadar ürünler mutlaka ambalaj üzerinde önerilen saklama koşullarına uygun olarak  korunmalı.

* Ipsos 2022 Marka Sağlığı Araştırması’na göre Banvit %49 oranla Türkiye’nin en çok tercih edilen beyaz et markasıdır.