Skip to content Skip to footer

Başarılı Bir Girişimi Nasıl Doğrularsınız?

Başarılı Bir Girişimi Nasıl Doğrularsınız?

Bir şey inşa etmek ve büyütmek istiyorsanız bunun kolay olmadığını anlamanız gerekir. Bir işe başladığınızı varsayalım ve müşterileriniz her gün gelip alışveriş yapacaklar sanıyorsunuz değil mi? Böyle olmadığını göreceksiniz! İlk satış her zaman önemlidir ve en zorudur! Bir girişimi başlatmak, büyütmek ve geliştirmek için sürekli problem çözmelisiniz. Girişimcilik kısaca çözüm üretme sanatıdır. İyi bir başlangıç; doğru soruları sormakla başlar

İlk sorular;

Büyük bir pazar var mı?

Piyasada bir ihtiyaç ve sorun var mı?

İyi bir ekibiniz var mı? İyi yemek sadece iyi malzemelerle yapılır. İyi insanları fikrinize ve işinize inandırabiliyorsanız ancak o zaman müşterileriniz de size inanır! Başarının% 70’i ekibinize bağlıdır.

Para kazanana kadar sizi idare edecek birikiminiz var mı? Kazanırsanız rahatça harcayabilirsiniz.

Bu soruları doğru cevaplayabilirseniz, işletmeye başlayabilirsiniz.

Artık her şey takımınızın elinde. İyi bir ekip ölçülebilir sorular sorup bulur ve ölçülebilir çözümler bulur. İyi bir ekip iyi bir kültür yaratır. İyi çalışan diğer iyi çalışanı bulur. İyi çalışanlar müşteriyi dinler, çözümler bulur ve ihtiyaçlarını öğrenir! İyi bir ekip piyasada orantısız rekabet yaratır. Hele ki internet sektöründe iş yapıyorsanız ekipten çıkacak yaratıcı fikirler sizi ön plana çıkaracak.

Aslında tüm girişimciler hayat hacker’ı dır. Gelir yaratmanın bin yolu var ve internette hemen hiçbiri yazmıyor, yazsa bile sizin durumunuz bambaşkadır. Her şey kendi elinizde… İyi bir fikir, iyi bir pazar varsa ve iyi bir ekip kurabiliyorsanız başarılı olmamanız için hiçbir neden yok!