Skip to content Skip to footer

Baydöner’e Beyond Darkness’ta Eyebrand ödülü

Görme engelliler için yapay zeka ve sesi bir araya getirerek markaları engelsiz kılan teknolojiler sağlayan BlindLook’un düzenlediği EyeBrand Ceremony’nin üçüncüsü, “Beyond Darkness” temasıyla gerçekleşti. BlindLook iş birliği ile restoranlarını milyonlarca görme engelli için erişilebilir hale getiren Baydöner, verdiği destek ile EyeBrand ödülüne layık görüldü.

Türkiye’nin öncü restoran zincirlerinden Baydöner, müşteri deneyimi ve sosyal sorumluluk alanındaki çabalarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. EyeBrand sertifikasına sahip ilk ulusal restoran zinciri olan Baydöner; paket servis, gel-al servis ve restoran içi serviste kullanıcıların sipariş verebildiği Cossla uygulamasını, BlindLook’un görme engelli bireylerin ürün ve hizmetlere erişimini kolaylaştırmak için tasarladığı sesli betimleme altyapısını kullanarak, onlar için erişilebilir hale getirmişti. Marka, attığı bu yenilikçi ve sürdürülebilir adımla Eyebrand Ceremony 2024: Beyond Darkness’ta EyeBrand ödülünün sahibi oldu.

“Erişilebilirlik, müşteri deneyimi stratejimizin 5 temel önceliğinden biri. Erişilebilir bir marka olmak için yenilikçi ve yaratıcı teknolojileri heyecanla kullanıyoruz.”

BlindLook’un bu yıl karanlıkta gerçekleştirerek dünyada bir ilke imza attığı törenden sonra konuşan Baydöner CMO’su Semih Dadaş “Baydöner’de erişilebilirlik, müşteri deneyimi stratejimizin 5 temel önceliğinden biri. Dünya genelinde görme engelli bireylere yönelik yapılan çalışmaları incelediğimizde, çoğunlukla geleneksel yöntemlerle erişilebilirlik sağlandığını görüyoruz. Baydöner olarak bu konuya yenilikçi bir bakış açısıyla yaklaşıyor ve restoranlarımıza fiziksel erişimin kolaylaştırılmasından sipariş deneyiminin iyileştirilmesine kadar birçok yenilik ile daha erişebilir bir marka olmayı önemsiyoruz. BlindLook ile olan iş birliğimizle bu çabamızı güçlendiriyoruz ve bu iş birliğinden büyük heyecan duyuyoruz. BlindLook’un yenilikçi ve yaratıcı teknolojilerini kullanarak her gün görme engellilere bu deneyimi sunabildiğimiz için mutluyuz. Her zaman daha ileri gitmek için yenilikçi ve yaratıcı vizyonumuzdan ödün vermeden toplumumuza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek ve herkes için daha erişilebilir bir dünya yaratmak adına çalışmaya devam edeceğiz. Bu ödül bize bu yolda doğru adımlar attığımızı gösteriyor ve daha ileriye gitmek için güç veriyor.” dedi.

Baydöner, kazandığı ödülle başarılarına bir yenisini daha eklerken, imza attığı erişilebilirlik projelerinin toplum nezdindeki önemini bir kez daha vurguladı. BlindLook iş birliği ile birlikte daha kapsayıcı bir dünyaya adım atan Baydöner, sektör paydaşlarına da değişim ve dönüşüm gerçekleştirmeleri için ilham veriyor.