Skip to content Skip to footer

Bayramla beraber ayran mevsimi de geldi

Merakla beklenen bayram günlerinin heyecanı, yaz mevsimini karşılamanın keyfiyle birleşiyor. Bayram sofralarının vazgeçilmez eşlikçisi olan geleneksel içeceğimiz ayran, sıcak yaz günlerinde de en çok tercih edilen lezzetlerin başında geliyor. Ayran uzmanı Eker’in ürettiği ayranlar, nefis kıvamlarıyla bayram günlerine lezzet ve ferahlık katıyor.

Ortak değerlerimiz arasında yer alan bayramlar; sevgiyi, dayanışmayı, iyilikleri çoğaltan özellikleriyle kültür hayatımızda ayrı bir yerde bulunuyor. Bayramlarda kurulan sofralar ise sadece bir yeme içme ortamı olmanın ötesinde, ailelerin ve arkadaşların arasındaki bağların güçlenmesine katkı sağlıyor.

Bu yıl Kurban Bayramı’nın aynı zamanda haziran ayına denk gelmesiyle, mevsime uygun ve dengeli beslenme konusu önem kazanıyor. Protein ağırlıklı tüketimin yoğunlaştığı Kurban Bayramı’nda ferahlama ihtiyacı duyanların öncelikli içecek tercihlerinin başında ise ayran geliyor.

Ayranın faydaları…

Doyumsuz lezzetiyle birlikte verdiği serinlik hissiyle yaz günlerinin vazgeçilmezi olan ayran, sağlıklı yaşamı destekleyen özellikleriyle de fark yaratıyor. Ayran, vücudun kaybettiği su ve mineralleri yenilerken, içeriğindeki elektrolitler sayesinde sıvı dengesini koruyor. Bol miktarda kalsiyum ve potasyum barındıran ayran, yoğurt kökenli olduğu için içerdiği faydalı bakterilerle bağırsakların düzenlenmesine de yardımcı oluyor.

Ayran severlerin favorisi olan Eker Ayran, farklı boyutlardaki ürün çeşitleri ve ambalajları ile yemeklerin, atıştırmalıkların yanında ya da bir ara öğün olarak tek başına tüketilebiliyor. Eker’in ürün ailesinde fonksiyonel fayda sağlayan probiyotik ayranlar da yer alıyor. Yenilikçi bir deneyim sunan probiyotik ayranlar, sindirim ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı oluyor. Dost bakteriler de denilen probiyotik bakterilerin bulunduğu Eker’in Detoks Kefir Serisi ise yaza fit başlamak isteyenlere destek oluyor.

Eker Süt Ürünleri, herkesin sağlıklı, mutluluk ve huzur dolu bir bayram geçirmesini diliyor.