Skip to content Skip to footer

BEE’O Propolis Amerika Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) denetiminden tam not aldı

Bu yıl 10. Yılını kutlayan, Türkiye’nin ilk ve tek patentli Anadolu propolisi üreticisi BEE’O’nun Ar-Ge merkezi özelliği taşıyan 10,500 metrekarelik üretim tesisi, Amerika Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından yerinde incelendi ve denetimden tam not aldı.

Türkiye’de BEE’O ve BEE’O UP, yurt dışında ise BEE&YOU markasıyla doğal besin içeriği ve biyolojik aktiviteleri korunmuş propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği ve ham bal gibi katma değerli arı ürünlerini tüketicilerine sunan BEE’O Propolis, ayrıca arı ürünleri içeren %100 doğal karışımlar, tabletler, damlalar, spreyler, shotlar, şuruplar, kapsüller, tıbbi cihaz ve cilt bakım ürünlerinin üretimini de kendi tesisinde gerçekleştiriyor.

Beş gün süren FDA denetimine Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri de eşlik etti!

Amerika Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından yaptırımları açısından oldukça sıkı ve titizlikle yürütülen bir kalite denetimi sonunda “FDA Onaylı Tesis” kabul edilen BEE’O Propolis, suretiyle Türkiye ve Avrupa’nın en büyük propolis üretim tesisi olma özelliği taşıyan Ar-Ge ve üretim tesisinin uluslararası standartlara uygunluğunu bir kez daha tescillemiş oldu.

Bu yıl Türkiye’den sadece beş gıda işletmesinin katıldığı FDA denetimine Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri de eşlik etti. FDA denetimini sıra dışı bir başarı ile tamamlayan BEE’O Propolis Kurucusu ve Genel Müdürü Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı “FDA onayı, ABD pazarına gıda, ilaç ve medikal cihaz gibi ürünler ihraç eden firmaların alması gereken çok kritik bir belge. Üstelik yaptırımları açısından oldukça sıkı ve titizlikle yürütülen bir kalite denetimi sonunda veriliyor. BEE’O Propolis ailesi olarak, yurtdışı markamız BEE&YOU ile uluslararası pazarlarda Anadolu arı ürünlerinin konumunu güçlendirmede belirleyici bir kalite standardı olan FDA denetimini başarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Gıda, takviye edici gıda, kozmetik ve tıbbi cihaz kapsamında ürünler üreten tesisimiz bu onayı almak suretiyle kalitesini bir kez daha tescillemiş oldu! Arı ürünleri alanında 45 yılı aşkın tecrübeye sahip bir ekip ile 10 yılda Türkiye ve Avrupa’nın en büyük propolis üretim tesisi konumuna yükselen BEE’O ailesi olarak, Anadolu Propolisi’ni dünyaya tanıtma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Arı varsa, hayat var” dedi.

Anadolu Propolisi, Amerika’dan da patent aldı…

Amerika, Hollanda, İtalya, Fransa, Kore dahil olmak üzere 30 farklı ülkeye Anadolu arı ürünlerinin ihracatını gerçekleştiren BEE’O Propolis, yurtdışında markası BEE&YOU ile tanınıyor. Doğal ve organik gıda, gıda takviyesi ve dermo-kozmetik ürünleriyle Amerikalıların beğenisini kazanan BEE&YOU, Amerika’nın tek patentli propolis markası olma özelliğini taşıyor.

BEE’O Propolis Kurucusu ve Genel Müdürü Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı’nın yoğun Ar-Ge çalışmaları kapsamında geliştirilen patentli propolis özütleme teknolojisi ile üretilen “Anadolu Propolisi (A.P.E.)®” Amerika’nın tek patentli propolisi olma özelliğini taşıyor. Arı ürünleri üretiminde Anadolu coğrafyasının eşsiz bitki örtüsü, BEE’O Propolis’in uzman kadrosu ile bir araya geldiğinde en az 15 farklı fenolik ve flavonoid içeriğine sahip patentli saf Anadolu propolisi ortaya çıkıyor.