Skip to content Skip to footer

Bella Maison, Türkmenistan’da açtığı mağaza ile yurt dışı mağaza sayısını 11’e yükseltti

Türkiye ev tekstil ve dekorasyon sektörünün öncü markası Bella Maison, 2023 yılının ilk yurt dışı mağazasını Türkmenistan’da açtı. Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta Berkarar Mall’da açtığı yeni mağaza ile bulunduğu ülke sayısını 7’ye, yurt dışı mağaza sayısını 11’e taşıyan Bella Maison, 2023’ün ilk çeyreğinde farklı 5 ülkede 5 yeni mağaza açmayı hedefliyor.
Global marka olma hedefleri doğrultusunda yurt dışı mağaza yatırımlarını sürdüren Bella Maison, Türkmenistan’da mağaza açtı. Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta, ülkenin ilk alışveriş merkezi Berkarar Mall’da yaklaşık 150 metrekarelik yeni mağazası ile hizmet vermeye başlayan Bella Maison, ulaştığı ülke sayısını 7’ye, yurt dışı mağaza sayısını 11’e çıkardı.

“2023, global yolculuğumuza yeni rotalar ekleyeceğimiz bir yıl olacak”
2022 yılını Türkiye hariç 6 ülkede 10 mağaza sayısına ulaşarak kapattıklarını belirten Bella Maison CEO’su Muhammed Tan; “Bizim için 2023 yılı 2022 gibi çok hızlı ve istikrarlı bir şekilde başladı ve yılın ilk yurt dışı mağazasını Türkmenistan’da açtık. Bella Maison olarak bugün Cezayir’de 4, Birleşik Arap Emirlikleri’nde 2, Özbekistan, Fas, Katar, Libya ve Türkmenistan’da birer olmak üzere toplamda 7 ülkede 11 mağazamızla hizmet veriyoruz. 2023, yurt dışında sıkça mağaza açılışı gerçekleştireceğimiz, global yolculuğumuza yeni rotalar ekleyeceğimiz, tasarımlarımızı, adımızı ve kalitemizi dünyanın birçok ülkesi ile tanıştıracağımız bir yıl olacak. Hedeflerimiz, yapmak istediklerimiz ve gideceğimiz çok fazla yolumuz bulunuyor. 2023’ün ilk çeyreğinde ulaştığımız ülke sayısını 12’ye, yurt dışı mağaza sayımızı 16’ya çıkarmayı istiyoruz. Hedef ülkeler arasında KKTC, Bulgaristan, Gürcistan, Tacikistan ve Azerbaycan bulunuyor. 2023 yıl sonu hedefimiz ise 15 ülkede 25 mağaza. 2023 ilk çeyrek ve yıl sonu hedeflerimizi gerçekleştirip yılı başarıyla kapatmak, 5 yıl içinde yurt dışında 20 ülkede 150 mağaza hedefimize birkaç adım daha yaklaşmak istiyoruz” diye konuştu.