Skip to content Skip to footer

Beta Gıda’da çay gücünü yeşil enerjiden alıyor

Dünya çay pazarında önemli bir konumda bulunan ve Türkiye’yi uluslararası platformda başarıyla temsil eden Beta Gıda, daha yaşanabilir bir gelecek için sürdürülebilirliği kurumsal stratejisine entegre etmeye devam ediyor. Üretim faaliyetlerini uluslararası sürdürülebilirlik standartları çerçevesinde gerçekleştirmeyi hedefleyen şirket fabrikalarındaki güneş panellerinden elde edilen enerji doğrultusunda, Ağustos 2023 tarihi itibariyle 1.881.785,62 kg CO2 emisyon tasarrufu sağladı.

Beta Gıda, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak ve tüketim kaynaklarında oluşabilecek eksikliği önlemek amacıyla dünya genelinde gerçekleştirdiği sürdürülebilirlik çalışmalarına Türkiye’deki fabrikaları ile destek vermeye devam ediyor. Yeşil enerji misyonu ile faaliyetlerine sürdüren Beta Gıda, Adana’daki fabrikasında kurulu 3278 çatı güneş paneli ve Trabzon fabrikasında bulunan 732 güneş paneli ile toplam 1614 kWe/h kurulu güç değerine sahip olup, Ağustos 2023 tarihi itibariyle 1.881.785,62 kg CO2 emisyon tasarrufu sağlamıştır.

Özellikle son yıllarda ülkemizde gerçekleşen orman yangınları sebebiyle yok olan ormanlık alanları yeniden yeşerterek geleceğe daha temiz bir doğa bırakmayı hedefleyen Beta Gıda, GES projesi çerçevesinde, 2021 yılından bu yana çay üretiminde ve ofis içi kullanımda ihtiyaç duyduğu tüm enerjiyi çatı üstü güneş panellerinden elde ediyor. Adana ve Trabzon’daki fabrikalarında üretim esnasında ortaya çıkan emisyon oranına eş değer olarak bugüne kadar toplam 35 binin üzerinde fidan dikimi de gerçekleştiren Beta Gıda, yeşil bir doğa için çabalamaya, bu yöndeki çalışmaları desteklemeye ve bu doğrultuda yeni projeler üretmeye devam ediyor.