Skip to content Skip to footer

Beta Yeni Han, bayramı İstanbul’da geçirenlere tarihin kapılarını aralıyor

Saray mutfağının benzersiz lezzetlerini bayram sofralarına taşıyor

Beta Yeni Han, İstanbul’un kalabalık metropol yaşantısında şehrin güzelliklerinin keyfine varamayanları bu bayram sakinliğin tadını çıkarmaya davet ediyor. İstanbul tarihinin en önemli miraslarından olan Beta Yeni Han; Osmanlı mutfağının unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerini, saray aşçılarının arşivlere geçmiş tarifleri ile tarihi bir atmosferde deneyimleme fırsatı sunuyor.

17.yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Beta Yeni Han, şehrin kalabalığından ve maratonundan yorulan İstanbulluları, bayram tatilinde misafir ediyor. İstanbul’un kalbinde yer alan ve kahvenin ilk kavrulduğu fırına ev sahipliği yapan han, tarihi atmosferini modern anlayışla birleştirerek yerli ve yabancı ziyaretçilerini eşsiz bir deneyimle buluşturuyor. Türkiye’nin ve Osmanlı mutfağının benzersiz lezzetlerini bir araya getiren Beta Yeni Han, hem zengin kahvaltı menüsü hem de öğlen ve akşam yemeği menüleriyle hafızalarda yer edinen bir lezzet şöleni yaratıyor.

Eşsiz tarihin ve kahvenin kokusu her köşesinde hissediliyor

Kahvenin tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Beta Yeni Han, ziyaretçilerini lezzetli bir yemek yerken veya kahve içerken 1671 yılına uzanan bir hikâyede yolculuğa çıkarıyor. Geçmişten günümüze değerli bir kültürel miras olarak varlığını sürdüren Beta Yeni Han’ın her köşesinde eşsiz tarihin ve kahvenin kokusu hissediliyor.

Saraylara layık lezzetleri ile hafızalarda iz bırakıyor

Bayram tatilini İstanbul’da geçirenler için İstanbul’un güzelliklerini keşfetmek adına farklı bir alternatif sunan Beta Yeni Han, saraylara layık bir yemek yeme deneyimi ile hafızalarda iz bırakıyor. Osmanlı döneminde kahvenin kavrulma işleminin yapıldığı ve hala ilk günkü dokusunu koruyan fırını ziyaret etme fırsatı sağlayan Han, keyif kahvesi içerken tarihte yolculuğa çıkarıyor.

Çikolata tutkunları için İstanbul kadar özel ve eşsiz lezzetler

İstanbul’un lezzet klasiklerini ve mutfak kültürünü el yapımı yüzde 100 Belçika çikolatalarıyla da yaşatan Beta Yeni Han, İstanbul’un semt isimleriyle birleştirdiği özel çikolatalarıyla da dikkat çekiyor. Beta Yeni Han’ın çatısı altında yer alan Benuta Artisan Chocolate Hause, bayramda sevdiklerine İstanbul kadar özel ve eşsiz çikolatalar hediye etmek isteyenlerin tercihi oluyor.

Çikolata çeşmeleri ile taze hazırlanan waffle’ların yanı sıra çikolata kaplı meyve çubukları, çikolatalı krep, browni, profiterol, baharatlı sıcak çikolata ve çikolatalı salep gibi lezzetler, çikolata tutkunlarının beğenisini kazanıyor.

Beta Yeni Han’a özel birçok lezzetin, evlere taşınması için alışveriş yapma olanağı da bulunuyor. Birçok lezzetli seçeneğin bulunduğu Beta Yeni Han şarküteri mağazası ise hem bayram hediyesi alma hem de Beta Yeni Han deneyimini evlerde yaşama imkanı sağlıyor.