Skip to content Skip to footer

Beymen’in Golden Opulence Sergisi dünya modasının gündeminde

“GOLDEN OPULENCE İSTANBUL’UN LÜKS MODA ÜZERİNDEKİ KALICI ETKİSİNİ GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR.”

Türkiye’de lüks moda ve yaşam stilinin öncüsü Beymen’in 50’inci yılında, lüksün bu topraklardaki 500 yıllık yolculuğuna ışık tutan “Golden Opulence” sergisi uluslararası medyada büyük yankı uyandırdı. 50’yi aşkın dünya markasının Beymen için bu topraklardan aldıkları ilhamla tasarladıkları eserleri bir araya getiren sergiyi, dünyanın önde gelen moda dergilerinden Vogue, ”Golden Opulence, İstanbul’un lüks moda üzerindeki kalıcı etkisini gözler önüne seriyor” manşetiyle duyurdu. Moda dünyasının en köklü ve önde gelen yayınlarından WWD ise Avrupa ve Asya’nın buluşma noktası olan Türkiye’nin yüzyıllardır yaratıcılık ve ticaret için ilham kaynağı olduğunu vurgularken, Beymen’in 50’inci yılında bu zengin mirası kutladığını duyurdu.

Vogue editörlerinden Tiziana Cardini’nin imzasını taşıyan makale, serginin büyük bir hayranlık ve beğeni ile karşılandığına dikkat çekti. Avrupa ve Asya’nın kesişim noktasında bulunan İstanbul’un her zaman kültürlerin buluşma noktası olduğunu vurgulayan makale, bu kozmopolit ruhun ve 500 yıla uzanan kültürel mirasın Golden Opulence sergisi için küratör Laurence Benaïm’e ilham verdiğine de dikkat çekti. Makalede görüşleri yer alan Benaïm ise, “İstanbul’un tarihi çok katmanlı kültürel bir mirası kapsıyor. Biz bugün de yankı uyandıran bu kozmopolit ruhu ve vizyonu da kutlamak istedik” dedi.

Dünya modasının en köklü ve önde gelen yayınlarından WWD (Women’s Wear Daily) editörlerinden Ritu Upadhyay’ın kaleme aldığı makalede ise Beymen’in 50’inci yılını bu topraklardaki lüksün 500 yıllık tarihini anlatan muhteşem bir sergiyle kutladığına dikkat çekilerek, Türkiye’nin yüzyıllardır yaratıcılık ve ticaret için ilham kaynağı olduğu belirtildi.  Upadhyay, Beymen’in 50’inci yılında bu zengin kültürel ve tarihi mirası kutladığına dikkat çekti. Beymen Group CEO’su Elif Çapçı’nın açıklamalarını ve Golden Opulence sergisinin detaylarını da kapsayan makalede dünyaca ünlü yabancı ve yerli tasarımcıların görüşleri de yer aldı.

Valentino’dan Balmain’e, Dior’dan Givenchy’e, Etro’dan Brunello Cucinelli’ye, Stella McCartney’den Dolce&Gabbana’ya,  Zimmermann’dan Victoria Beckham’a lükse ve modaya küresel ölçekte yön veren 50’yi aşkın markanın, Beymen için bu toprakların 500 yıllık lüks yolculuğundan ilhamla hazırladıkları tasarımlar, kültürel mirasımızın önemini ve değerini bir kez daha ortaya koyuyor. Ayrıca sergide, ülkemizin önde gelen koleksiyonerlerinin bu proje için gün yüzüne çıkardıkları çok özel eserler de bulunuyor.

Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen sergi, ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Makalelere ulaşmak için:

https://www.vogue.com/article/golden-opulence-istanbul-exhibition

https://wwd.com/business-news/retail/beymen-50th-anniversary-exhibit-celebrating-500-years-of-turkish-luxury-1235923805/