Skip to content Skip to footer

Bilkent Center “Green Check-yeşil kontrol belgesi” aldı

Bilkent Center, işletmelerin sürdürülebilir iş uygulamalarındaki yeşil taahhütlerini doğrulamak, teşvik etmek ve yeşil dönüşümü hızlandırmak amacıyla Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından Bureau Veritas iş birliği ile geliştirilen “Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi”ni alarak Ankara’nın ilk “Yeşil Alışveriş Merkezi” oldu.

Bilkent Center AVM, Çevre Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, İletişim ve Katılım, Müşteri Geri Bildirim Yönetimi, Tedarik Zinciri ve Ortak Koşullar ana başlıkları altında, 140’tan fazla ülkede, laboratuvar testlerinden, gözetim ve sertifikasyon hizmetlerine kadar pek çok alanda ve sektörde hizmet veren Bureau Veritas tarafından gerçekleşen bağımsız bir denetim sonrası Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi’ni almaya hak kazandı. Green Check – Yeşil Kontrol Belgesi’ne sahip kurumlar, çevresel etki yönetimi konusunda yaptığı çalışmaları şeffaf bir denetim sürecine açarak, sektörde sürdürülebilir bir rekabet avantajına sahip olmanın yanı sıra, artan müşteri memnuniyeti ve kurumsal itibar konularında da bir adım öne çıkıyor.

1686122510 Bilkent Center Green Check

Kurumların yeşil dönüşümünü, çevresel performanslarını ve uluslararası standartlara uygunluk durumunu belgelendiren Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi’ni almaya hak kazanan Bilkent Center’ın başarıları ile gurur duyduklarını ifade eden Tepe Emlak Yatırım A.Ş. Genel Müdürü Deniz Bozan: “Bilkent Center, 25 yılı aşkın süredir organize perakende sektöründe çalışmalarını sürdüren Tepe Emlak Yatırım için çok önemli bir yere sahip. Geçtiğimiz günlerde Pazarlama ve İletişim Profesyonelleri Derneği tarafından düzenlenen Hermes Creative Awards’tan Ankara Kahve Festivali 2022 ile, “En İyi Tematik Festival”, “Etkinlik Pazarlaması” ve “Özel Etkinlik” kategorilerinde olmak üzere 3 farklı dalda birden platin ödül kazandık. Ankara’nın ilk alışveriş merkezlerinden biri olan, yenilenerek uluslararası renovasyon ödülleri kazanan, bünyesinde bulunan gastronomi merkezi Bilkent Station ile herkesin beğenisini toplayan Bilkent Center’ın şimdi de Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi’ni alarak Ankara’nın ilk “Yeşil AVM” si olması bizler için büyük gurur kaynağı. Kurum kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası olan sürdürülebilirlik çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.

“Yenilemelere yönelik düzenli yatırımlar yapıyor ve konuklarımızın keyifli ortamlarda alışveriş ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya özen gösteriyoruz” açıklamasında bulunan Ankara Bölge Müdürü Ayhan Aytekin ise şunları söyledi: “Sadece alışveriş odaklı değil aynı zamanda sosyal ve kültürel faaliyetlerin de bulunduğu, ziyaretçilerin daha uzun zaman geçirecekleri bir yaşam merkezi oluşturuyoruz. Bu çalışmalarımızın sonuçlarını uluslararası platformlarda aldığımız ödüller ile taçlandırmak büyük gurur kaynağı.  Bugün ise; denetimi başarı ile tamamlayan kuruluşlar arasına girerek Green Check – Yeşil Kontrol Belgesini kazandık. Aynı zamanda Sıfır Atık Yönetim Sistemi’ni kurarak Sıfır Atık Belgesi alan ilk AVM olan Bilkent Center’da mimari kriterleri hem çevreci bir çerçevede hem de farklılık hissettiren koşullarda, kaliteye azami önem vererek belirliyoruz.”

Bilkent Center “Green Check-yeşil kontrol belgesi” aldı - Perakende.org