Skip to content Skip to footer

BİM ve Migros depremin vurduğu mağaza sayılarını açıkladı

BİM Kahramanmaraş merkezli depremden hasar görmüş ve kalıcı olarak kapalı kalacak mağaza sayısının yaklaşık 250 olduğunu tahmin ettiğini duyurdu. Migros ise 10 ildeki 66 mağazasının kullanılamaz durumda olduğunu açıkladı.

BİM’den dün akşam KAP’a yapılan açıklamada, “Depremde hasar görmüş ve kalıcı olarak kapalı kalacak mağaza sayımızın yaklaşık 250 olacağı tahmin edilmektedir. Ancak, yapılacak detaylı teknik incelemeler neticesinde bu sayıda değişiklik olabilecektir” denildi.

23 çalışan hayatını kaybetti

Malatya bölge deposunun da kısmi hasardan dolayı lojistik faaliyetlerinin geçici olarak diğer bölge depolarına kaydırıldığı belirtilen açıklamada, 23 BİM çalışanının da hayatını kaybettiği belirtildi.

Geçen hafta Pazartesi sabaha karşı ve öğlen saatlerinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem, yaklaşık 13.4 milyon kişinin yaşadığı 10 ilde büyük yıkıma yol açarken, açıklanan son bilgilere göre 35 bin 418 kişi hayatını kaybetti.

Migros’un 10 ilde 228 mağazası bulunuyor

Migros, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen 10 ildeki 66 mağazasının kullanılamaz durumda olduğunu duyurdu.

Migros’tan KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin depremden etkilenen 10 ilimizde tamamı kiralık ve sigortalı olan 228 mağazası bulunmaktadır ve mevcut durumda bunların 66’sının kullanılamaz durumda olduklarını değerlendiriyoruz” denildi.

Migros, deprem nedeniyle 22 çalışanının da hayatını kaybettiğini belirtti.

Migros’un 31 Ocak 2023 itibarıyla ülke genelinde 2 bin 927 mağazası bulunuyor.

Geçen hafta Pazartesi sabaha karşı ve öğlen saatlerinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem, yaklaşık 13.4 milyon kişinin yaşadığı 10 ilde büyük yıkıma yol açarken, açıklanan son bilgilere göre 35,418 kişi hayatını kaybetti. (REUTERS)