Skip to content Skip to footer

Bonna, Dünya Doğa Koruma Günü’nde Prints Koleksiyonu ile adından söz ettiriyor

Kurulduğu günden bu yana doğaya ve yaşama saygılı üretimi benimseyen Türkiye’nin ilk %100 HoReCa markası Bonna, 28 Temmuz Dünya Doğa Koruma Günü’nde, kullanıcılarını gezegenimizin geleceği adına bir adım atmaya davet ediyor.  Bu anlamlı günde herkesi sofra sunumlarında geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen ürünleri tercih etmeye çağıran Bonna, %87 oranında geri dönüştürülebilir malzemeden üretilen koleksiyonu Prints ile dünyamızın geleceğine katkı sağlıyor.

2014 yılından bugüne HoReCa sektöründe faaliyet göstererek, otel, restoran ve catering sofralarında şıklık yaratan Premium HoReCa markası Bonna, özgün, inovatif ve yenilikçi tasarımlarıyla olduğu kadar sürdürülebilir ürünleriyle de sektöre ilham vermeye devam ediyor. 2021 yılında yaban hayatının yaşamı tehdit altında olan türlerine destek vermek üzere hayata geçirdiği koleksiyonu Prints ile son derece önemli bir adım atan marka, “Atıktan tabak, atıksız dünya” hedefi ile üretim yapmayı sürdürüyor. 28 Temmuz Dünya Doğa Koruma Günü’nde kullanıcılarına ve tüm tüketicilere seslenen Bonna, herkesi sürdürülebilir ve çevre dostu ürünler kullanarak dünyamızın geleceğine katkı sağlayamaya çağırıyor.

Prints, yaşamı tehdit altında olan türlere dikkat çekiyor

Zengin ürün gamı ve premium ürün kalitesi ile HoReCa dünyasında köklü bir yer edinen Bonna, tüm iş süreçlerini dünyadaki karbon ayak izini azaltarak, daha sürdürülebilir bir üretim döngüsüne geçiş için planlıyor. “Sürdürülebilir üretimle, gezegenimizin kaynaklarını israf etmeden üretmek mümkün” diyen marka, geri dönüştürülmüş materyalden üretilen ürünleri, ambalajları ve özellikle de yaban hayatına destek verdiği Prints koleksiyonu ile dikkatleri üzerine çekiyor. Doğal yaşam alanları daraldığı için sayıları günden güne azalan ‘Alageyik, Turna, Su Aygırı, Siyah Gergedan ve Mavi Balina’ türlerinin ayak veya kuyruk izlerinden tasarladığı Bonna Prints koleksiyonuyla 2021 yılından bu yana farkındalık yaratan marka, 2022 yılında hayata geçirdiği geri dönüştürülmüş porselen atığından elde ettiği Ground ve Cras Koleksiyonlarıyla da bu dönüşüme katkı sağlamayı sürdürüyor.

%87 geri dönüştürülmüş materyallerden üretiliyor

Özüne sadık kalarak, topraktan aldığını toprağa geri verme anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Bonna, yaban hayatına dikkat çeken Prints Koleksiyonu’nu %87 geri dönüştürülmüş malzemeden üretiyor. Koleksiyonda yerel ve işlenmemiş hammadde kullanan Bonna, bu sayede doğaya olan negatif etki minimum düzeye indiriyor. Gelecekte tüm ürünlerini sürdürebilir kılmak için çalışmalarını sürdüren Bonna’nın Prints by Bonna Koleksiyon’u, www.bonna.com.tr üzerinden satın alınabiliyor.