Skip to content Skip to footer

Bonna’ya A’Design Award’tan 4 ödül birden

Dünyanın en prestijli ve en etkili tasarım yarışmalarından A’Design Award and Competition 2023’ün kazananları açıklandı. Dünyaca ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan sıra dışı koleksiyonları, benzersiz ürün kalitesi ve zengin ürün gamı ile HoReCa dünyasında köklü bir yer edinen premium porselen markası Bonna, 4 ayrı koleksiyonu ile ödüle layık görüldü.

Türkiye’nin ilk %100 HoReCa markası Bonna, sofralarında şıklık yaratan, özgün, inovatif ve yenilikçi tasarımlarıyla A’ Design Award’a damgasını vurdu. Softline, Kaff ve Raw koleksiyonlarıyla “Bronze” ödülünü alan Bonna, yaban hayatına destek verdiği %87 geri dönüştürülebilir koleksiyonu Prints ile “Iron” ödülüne layık görüldü. Dünyaca ünlü yarışmadan 4 ödülle dönen marka, 6 kıtada 100 ülkeye ürün ihracatı yaparak tüm dünyada dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Bonna’nın ödüllü tasarımları

Doğaya ve yaşama saygılı üretimi benimseyen Bonna, A’ Design Award’ta yeme-içme sektöründe kâğıt bardak ve plastik kap kullanımını azaltacak porselen bardak koleksiyonu Softline ile jürinin takdirini kazanıyor. Kullanıcılarına doğa dostu, sağlıklı ve rengârenk bir seri sunan marka, kâse olarak da kullanılabilen alternatif boy seçeneği ile aynı zamanda şehir yaşamına rahatlık katıyor.

Kahvenin her çeşidine özel tasarlanan serisi Kaff ise, sade ve şık görünümüyle kahveden alınan hazzı artırıyor.

Organik ve narin formlarıyla hafifliğe bir saygı duruşu niteliğinde olan Bonna Raw Koleksiyonu, kullanıcılarına fonksiyonel sadelikle birleştirilmiş bir güzellik sunuyor. Rastgele desen eskizlerinden, doğal formlardan ve deniz hayvanlarından ilham alarak tasarlanan Raw Koleksiyonu ayrıca görsel gürültüden uzaklaştırarak zihni de sakinleştiriyor. Bonna’nın doğal yaşam alanları daraldığı için sayıları günden güne azalan ‘Alageyik, Turna, Su Aygırı, Siyah Gergedan ve Mavi Balina’ türlerinin ayak veya kuyruk izlerinden tasarladığı Prints Koleksiyonu ise hem tasarımı ile hem de yaban hayatına verdiği destekle ödüle layık görüldü.