Skip to content Skip to footer

Brandverse Awards’tan Gratis’e ‘Altın’ ödül

Gratis, Brandverse Awards’ın SocialBrands Veri Analitiği Bölümü’nde ‘Mağazalar’ kategorisinde yine altın ödülün sahibi oldu. Kişisel bakım perakendesinin öncü ve lider markası olan Gratis, sosyal medya alanındaki başarılarını 7’nci kez aldığı altın ödül ile taçlandırdı.

Marketing Türkiye ve BoomSonar iş birliği ile gerçekleştirilen Brandverse Awards’un kazananları Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de düzenlenen ödül töreniyle duyuruldu. 2017 yılından bu yana düzenlenen ve sosyal medya alanındaki en prestijli ödüllerden biri olan Social Media Awards’ın geçtiğimiz yıl itibariyle Brandverse Awards çatısı altına alınmasıyla beraber Gratis, Brandverse Awards’ın SocialBrands Veri Analitiği Bölümü’nde ‘Mağazalar’ kategorisinde rakiplerini geride bırakarak üst üste 7’nci kez altın ödülün sahibi oldu.

Ödül kapsamında; Brandverse Awards’un SocialBrands Veri Analitiği Bölümü’nde 50 binden fazla sosyal medya marka hesabı SocialBrands Sosyal Medya Marka Endeksi’ne göre tamamen analitik olarak incelendi. 1 Nisan 2022 – 1 Nisan 2023 döneminde markaların sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayısı, takipçi artışı, paylaşılan ileti sayısı, ileti türleri, elde edilen etkileşim ve etkileşim türleri gibi birçok farklı veri değerlendirildi. Araştırma şirketi Deloitte Türkiye’nin de uzmanlığıyla dahil olduğu süreç sonucunda sosyal medya ve dijital bölümden marka deneyimine kadar birçok kategoride ödül verildi. Yarışmanın düzenlendiği ilk yıldan itibaren ‘Mağazalar’ kategorisinde altın ödül alan Gratis, 7’nci yılda da liderliği bırakmadı.

Gratis, tüm sektörlerden markaların yıl boyunca sosyal medya performanslarını tamamen tarafsız ve veriye dayalı olarak hazırlanan SocialBrands sosyal medya marka endeksi sonuçlarına göre verilen SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri’nde, hiçbir başvuruda bulunmadan yalnızca performansı ile jürinin dikkatini çekerek ödülün sahibi oldu. Güçlü sosyal medya yönetimiyle de öne çıkarak tüketicilerin beğenisini kazanmaya devam eden Gratis, 2023 yılı itibari ile Instagram’da 3.7 milyon, Facebook’ta ise 2.1 milyon, Tiktok’ta ise 300 bine yakın kişi tarafından takip ediliyor.

Brandverse Awards'tan Gratis'e 'Altın' ödül - Perakende.org