Skip to content Skip to footer

Bursa Kebap Evi “2022 Yılı Hizmet İhracatı Şampiyonları” arasında yerini aldı

Bursa Kebap Evi gıda, istihdam, konsept ve Bursa yöresel lezzetlerini dünya ile tanıştırma vizyonuyla “Gastronomi Hizmetleri” kategorisinde ödül alan markalardan biri oldu.

Hizmet sektörünün ihracattaki ilk ve tek temsilcisi olan “Hizmet İhracatçıları Birliği”nin düzenlediği ve hizmet sektörlerinin ödüllendirildiği etkinlik ile “2022 Yılı Hizmet İhracatı Şampiyonları” belirlendi. Yöresel ve dünya mutfağının vazgeçilmez tatlarını modern dokunuşlarla yeniden yorumlayan ve yurt dışında hızla büyüyen Bursa Kebap Evi, 2022 yılında ihracatta gösterdiği başarı ile “Gastronomi Hizmetleri” kategorisinde ödül alan markalar arasında yerini aldı. Marka yurt dışında Almanya, İngiltere, Kanada, Dubai, Abu Dhabi, İran, Irak ve Suudi Arabistan başta olmak üzere başta olmak üzere 9 ülkede 130 şube ile hizmet veriyor. 2024 yılında ise yurt dışı şube sayısını 30’a çıkarma ve birbirinden özel lezzetleri globale taşıma hedefinde…

Hizmet ihracatı net döviz girdisi sağlaması, istihdam kaynağı olması ve katma değer yaratması nedeniyle ülke ekonomisinde büyük önem taşıyor. Türkiye ekonomisinin yükselen değeri olarak bilinen hizmet sektörlerinin değerlendirildiği “2022 Yılı İhracat Şampiyonları”nda Bursa Kebap Evi, “Gastronomi Hizmetleri” kategorisinde ödül alan markalardan biri oldu. Yıllara dayanan tecrübesi, geniş menüsü, lezzeti ve şık konseptiyle hızla büyüyen Bursa Kebap Evi; Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini dünyanın dört bir yanına taşıyor. Almanya, İngiltere, Kanada, Dubai, Abu Dhabi, Irak ve Suudi Arabistan olmak üzere toplamda 7 ülkeye başta et ürünleri olmak üzere Kestane şekeri, Kozahan Türk Kahvesi ve Kemalpaşa tatlısı gibi yan ürünleri de ihraç eden marka, 2023 yılını 1 milyon dolar ihracat ile kapatmayı planlıyor. Marka, 2024 yılında ise 1 milyon 500 bin dolar ihracata ulaşmayı hedefliyor.

‘Yurt dışı şubelerimizle hizmet, istihdam ve lezzet ihraç ediyoruz’

Birbirinden özel lezzetleri en şık şekilde beğeniye sunan Türkiye’nin ödüllü iskender markası Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı M. Cem Helvacı, “Kaliteli ürünlerimiz, yıllara dayanan tecrübemiz ve iyi hizmet anlayışımızla hem yurt içinde hem de yurt dışında yer alan şubelerimizde misafirlerimizi ağırlıyoruz. Her şubemizde standartlaştırdığımız kaliteli hizmet anlayışımızla müşteri memnuniyetini maksimum seviyeye çıkarmaya özen gösteriyoruz. Güçlü yönetim anlayışımız ve başarılı franchise yapılanmamız sayesinde yurt dışında yatırımcıların güvenini kazanarak hızlı bir büyüme grafiği çizdik. Türk mutfağının unutulmaz tatlarını beğeniye sunarken, aynı zamanda ürünlerimizle toplamda 7 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Özenle seçtiğimiz et ürünlerimiz başta olmak üzere Kestane şekeri, Kozahan Türk Kahvesi ve Kemalpaşa tatlısı gibi yan ürünlerimizi de ihraç ediyoruz. Böylelikle Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini tüm dünyayla tanıştırıyoruz. Bu aslında ihracat başarısından daha ziyade çok önemli bir sorumluluk bizim için. Türk mutfağında önemli bir yere sahip lezzetlerimiz ve konseptimizle globalde büyümeye devam ediyoruz. Bir Türk markası olarak Londra, Mannheim ve Toronto gibi dünyanın önemli şehirlerinde şubelerimizi açıyoruz. Bu başarı bizi gururlandırıyor. Aldığımız ödüller ile de daha emin adımlar ile yolumuza devam ediyoruz.  Bu yıl 1 milyon dolar ihracat ile kapatmayı planlıyoruz. Ürünlerimizin birçok ülkede beğenilmesi ve güvenle tercih edilmesi bizi mutlu ediyor.  2024 yılında ise 1 milyon 500 bin dolar ihracat hacmine ulaşma hedefindeyiz… Bunun yanı sıra yarattığımız istihdamla da ülke ekonomisine katkı sunuyoruz. Şu an yurt içinde 2.500, yurt dışında ise 300 kişiye istihdam sağlıyoruz. Aynı zamanda yurt dışında franchise anlaşması yaptığımız her yatırımcıya şubesinde en az 5 Türk vatandaşını istihdam etme şartı sunuyoruz.” dedi.

Türk mutfağını dünyada temsil ediyor

Yıllara dayanan tecrübesi, geniş menüsü, lezzeti ve şık konseptiyle yeme & içme sektöründe hızla büyüyen Bursa Kebap Evi, 9 ülkede 130 şube ile hizmet veriyor. Globalleşme vizyonuyla Türk muftağının vazgeçilmez lezzetlerini dünyaya taşıyan marka, 5 yıllık projeksiyonda yurt içinde 180, yurt dışında ise 75 olmak üzere 255 şubeye ulaşma hedefinde…