Skip to content Skip to footer

Bursa Kebap Evi artık bir TURQUALITY® markası

  • Bursa Kebap Evi, Dünya’da en çok şubesi olan Türk restoran zincir markasıdır.
  • Marka, geleneksel ve yöresel Türk mutfağı lezzetlerini dünyaya yaymak ve tanıtmak vizyonuyla hareket ediyor.
  • Hizmet ve mal ihracatını 2023 yılında 1 milyon doların üzerinde kapattı.
  • 2024 hedef; ihracatı 2 milyon dolara çıkarmak.

Bursa Kebap Evi, Türkiye’de Ticaret bakanlığı tarafından, seçkin Türk markalarına verilen, uluslararası pazarlarda kendi markalarının global bir oyuncu olmasını sağlayan, Türk malı imajının oluşturulması ve yerleştirilmesi amacıyla oluşturulmuş devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan TURQUALITY® markalarından biri oldu.

Bir Türk markası olan Bursa Kebap Evi’ni TURQUALITY® ile taçlandırmanın ve ülkemizde gastronomi sektöründe bu programa kabul edilen markalar arasında olmanın kıvancını yaşadıklarını vurgulayan Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı M.Cem Helvacı, “Elbette bu kabul bir sonuç değil bir başlangıç bizim için. Türkiye’de doğup global bir marka olmak, ülkemizdeki başarı yolculuğumuzu yurt dışında da devam ettirmek en büyük amacımız. Bir Türk markası olarak ülkemizi global pazarlarda da güçlü şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle bizleri bu yönde teşvik eden “dünyanın ilk ve tek markalaşma programını” hayata geçiren devletimize teşekkürlerimizi sunuyoruz…” dedi.

Türkiye’nin sadece lezzetini değil, kültürünü de tanıttıklarını belirten M.Cem Helvacı, Avrupa ve Amerika kıtalarında daha çok ülke ve şehirde, devamında da Dünya’nın farklı coğrafyalarında Bursa Kebap Evi lezzetlerini misafirlerimizle buluşturmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bir Türk markası olarak Londra, Mannheim ve Toronto gibi dünyanın önemli marka şehirlerinde şubelerimizi açıyoruz. Bu yıl sonuna kadar Azerbaycan, Hollanda ve Katar’da da şubelerimizi açmış olacağız. Bu büyümeyi yönetirken de sektöre yenilikler getirmeye ve yaptığımız her işi “Bursa Kebap Evi” imzası ile yapmaya devam etmek istiyoruz. Geleneksel ve yöresel Türk mutfağı lezzetlerini dünyaya yaymak ve tanıtmak vizyonuyla hareket ediyoruz. Bu hedefe ulaşırken sahip olduğumuz yüksek nitelikli personel kadromuz ve dünya standartlarındaki operasyonumuzla ölçülebilir-denetlenebilir sistemimizi yaymak istiyoruz dedi.

“Ülke ekonomisine de önemli ölçüde katkı sağlıyoruz”

“Hizmet İhracatçıları Birliği”nin düzenlediği ve hizmet sektörlerinin ödüllendirildiği “2022 Yılı Hizmet İhracatı Şampiyonları” etkinliğinde “Gastronomi Hizmetleri” kategorisinde ödül alan Bursa Kebap Evi, Almanya, İngiltere, Kanada, BAE, İran, Irak, Suudi Arabistan ve Pakistan başta olmak üzere 8 ülkeye et ve yöresel ürünlerini, Bursa Kebap Evi franchise sistemini ve know-how’ını dünyaya ihraç ederek, 2023 yılını 1 milyon doların üzerinde ihracat ile kapattı.

Birbirinden özel lezzetleri en şık şekilde beğeniye sunan Türkiye’nin ödüllü iskender markası Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı M. Cem Helvacı, “Kaliteli ürünlerimiz, yıllara dayanan tecrübemiz ve iyi hizmet anlayışımızla hem yurt içinde hem de yurt dışında yer alan şubelerimizde misafirlerimizi ağırlıyoruz. Dünyanın dört bir yanında Türk mutfağının unutulmaz tatlarını beğeniye sunarken, ürünlerimizi de toplamda 8 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Böylelikle Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini tüm dünyayla tanıştırıyoruz. İhraç ettiğimiz hizmet ve ürünlerle ülke ekonomisine döviz kazandırıyoruz. Bu başarı bizi gururlandırıyor. 2023 yılını 1 milyon doların üzerinde ihracat ile kapattık. 2024 yılında ise 2 milyon dolar üzerinde ihracat hacmine ulaşma hedefindeyiz...” dedi.

2010 senesinde M.Cem Helvacı ve Caner Helvacı’nın kurmuş olduğu Helvacı Group tarafından satın alınan Bursa Kebap Evi, inovatif ve dinamik yönetim şekliyle 10 yıl gibi çok kısa sürede Türkiye’de 115 şube, yurtdışında Almanya, İngiltere, Kanada, BAE, İran, Irak, Suudi Arabistan, Pakistan olmak üzere 21 şubesiyle, toplamda 9 ülke 136 şubesiyle faaliyetlerine devam etmektedir. Bursa Kebap Evi global marka olma vizyonuyla bu yıl sonuna kadar Azerbaycan, Hollanda ve Katar’da da şubelerini açarak, yola çıktıkları büyüme yolculuğunda dev adımlar atmaya devam ediyor. Bursa Kebap Evi, Dünya’da en çok şubesi olan Türk restoran zincir markasıdır.