Skip to content Skip to footer

Bursa Kebap Evi Batman Petrolcity AVM’de açıldı

Bursa’nın yöresel lezzetlerini en orijinal haliyle beğeniye sunan Bursa Kebap Evi; Batman’da ilk şubesini açtı. PetrolCity AVM’de yer alan şubesinde misafirlerini ağırlayacak olan marka; şık konsepti, özel mimarisi, lezzetli ve geniş menüsüyle hizmet verecek. Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı M. Cem Helvacı ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa yerel yöneticiler de katıldı. Bursa Kebap Evi; yurt içinde 114, yurt dışında 16 olmak üzere 10 ülkede 130 şube ile hizmet veriyor.

Franchise’ı oldukları markayı 2010 yılında satın alan ve kısa sürede hızlı bir büyüme grafiği çizen genç girişimciler M.Cem ve Caner Helvacı kardeşler; global marka olma vizyonuyla yurt dışında da hızla büyüyor. İlk yurt dışı şubesini Almanya’da açan ve İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai, Abu Dhabi)  İran, Irak ve Suudi Arabistan’da açtığı şubelerle yurt dışı büyümesini sürdüren Bursa Kebap Evi, dünyanın en önemli şehirlerine adını yazdırıyor.  Yakın zamanda Almanya’da üçüncü, Suudi Arabistan’da ikinci, Londra ve Kanada’da ilk şubesini açan marka; güçlü know how’ı, franchise sistemi ve karlılıkları ile yatırımcı güvenini kazanarak büyümeye devam ediyor.

Bursa yöresel lezzetlerini Batmanlılara sevdirecek…

Batman’da ilk şubesini açan Bursa Kebap Evi, geniş menüsü ve yöresel lezzetleriyle Batmanlılara lezzet şöleni yaşatacak. Batman’da şube açtıkları için mutlu olduklarını belirten Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı M. Cem Helvacı, “Yeme içme sektöründe uzun yıllardır elde ettiğimiz deneyimimizi, kalitemizi ve lezzetimizi arkamıza alarak her geçen gün büyümeye, şube sayımızı artırmaya devam ediyoruz. Batman’da ilk şubemizi açtık. Zengin yemek kültürüyle dikkat çeken Batman’da yerimizi aldığımız için heyecanlıyız. Bursa Kebap Evi olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne büyük önem veriyoruz. Yakın zamanda Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Gaziantep gibi birçok şehirde yeni şubelerimizi açtık. Gastronomi alanında ön plana çıkan ve unutulmaz lezzetlere ev sahipliği yapan Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne yönelik şube yatırımlarımıza devam edeceğiz. 2024 yıl sonuna kadar bölgede 10 şube daha açmayı hedefliyoruz. Yurt içinde gerek yatırımcı tarafta gerek AVM’lerin en çok tercih ettiği marka olarak yeme içme ve franchise sektöründe güçlü bir yer edindik. Yatırımcılarımıza kazandırmamızın yanında AVM’lere sağladığımız müşteri trafiği ile en iyi yerlerde şubelerimizi açıyoruz. Yurt dışında da Türk yatırımcıların yanı sıra yabancı yatırımcılardan da talep alıyoruz.” dedi.

5 yılda yurt içinde 180, yurt dışında ise 75 olmak üzere 255 şubeye ulaşacak

Son bir yılda satış bazında yüzde 257 büyüme elde eden Bursa Kebap Evi, hem şube sayısı hem de ciro bazlı olarak hızla büyüyor. Yıl sonuna kadar yurt içinde 125, yurt dışında ise 25 şubeye ulaşmayı planlayan marka, bu yılı 2 milyar TL’nin üzerinde bir ciro ile kapatacak. 2024 yılında ise hedef ciro 4 milyar TL… Marka 5 yıllık projeksiyonda yurt içinde 180, yurt dışında ise 75 olmak üzere 255 şubeye ulaşma hedefinde.  Grup çatısı altında 2500 kişiye istihdam sağlayan Bursa Kebap Evi, 2024 yılında minimum 3500 kişiye istihdam sağlayacak.

Geniş menüsüyle lezzet deneyimi yaşatıyor

Marka, menüsünde İskender (Bursa Kebabı), Muhteşem Bursa, Beğendi Yatağında Köfte gibi ana yemekler, Peynirli Kemalpaşa Tatlısı, Kestaneli Uludağ Tatlısı, Üzüm Şırası ve Kozahan Türk Kahvesi gibi yöreye has ürünlere yer veriyor. Ayrıca ızgara ve döner çeşitleri, burger ve çocuk menüleri, köfte ve tatlı çeşitleriyle zengin bir ürün çeşitliliğine sahip.