Skip to content Skip to footer

Bursa Kebap Evi haziran ayına kadar 30 yeni şube açacak

Yatırımcıların ve AVM’lerin en çok tercih ettiği marka olarak hızla büyüyen Bursa Kebap Evi, Haziran ayına kadar anlaşmalarını tamamladığı 19 yeni şubeyi hizmete açacak.

Bursa’nın yöresel lezzetlerini en orijinal haliyle dünyanın dört bir yanına ulaştırma hedefi doğrultusunda başarılı adımlar atan Bursa Kebap Evi, 2023 yılının ilk çeyreğini güçlü bir büyüme ile geride bıraktı. Nefis menüsü, geniş ürün çeşitliliği ve şık konseptiyle dikkat çeken marka, ilk 3 ayda 11 yeni şube açarak hizmet vermeye başladı. Güçlü franchise yapılanması ve kurumsal yönetim anlayışı ile yatırımcıların güvendiği marka olarak yoğun ilgi ile karşılaşan Bursa Kebap Evi,  haziran ayına kadar yurt içinde 20, yurt dışında ise 10 yeni şube açma hedefinde. Sektörde en hızlı büyüyen marka olarak adından söz ettiren Bursa Kebap Evi, 2023 yılı sonuna kadar 150 şubeye ulaşarak ciroda yüzde 80, şube sayısında yüzde 35 büyüme hedefinde.  Markanın yıl sonu ciro hedefi ise yaklaşık 2 milyar TL…

8 ülke, 45 şehir, 113 şube

Güçlü know how’ı, başarılı yönetim sistemi ve tadına doyum olmayan ürünleriyle franchise sektöründe adından söz ettiren Bursa Kebap Evi; İstanbul, Manisa, Antalya ve Diyarbakır başta olmak üzere birçok ilde yeni şubelerini açmaya hazırlanıyor. 2023 yılının başından itibaren başarılı bir büyüme grafiği çizen marka; haziran ayına kadar yurt içinde 20, yıl sonuna kadar ise 10 şube daha açmayı hedefliyor. Marka yurt dışında 10 olmak üzere 2023 yılı ilk 6 ayında toplam 30 yeni şube açacak.  Gıda sektöründe Türkiye’de elde ettiği başarıyla globale de açılan Bursa Kebap Evi; yurt içinde 97, yurt dışında 13 olmak üzere toplam 110 şubesiyle misafirlerini lezzet dolu ve şık bir atmosferle ağırlıyor. Almanya, İngiltere, Kanada, Dubai, Abu Dhabi, İran, Irak ve Suudi Arabistan başta olmak üzere 8 ülkede hizmet veren marka,  5 yılda yurt içinde 180, yurt dışında ise 75 olmak üzere toplamda 255 şubeyle hizmet vermeyi hedefliyor. Bursa Kebap Evi’nin restoranlarında yılda 1000 ton et tüketiliyor, 8 milyon misafir ağırlanıyor ve marka çatısı altında 2000’i aşkın kişi istihdam ediliyor.

Cem Helvacı ‘güçlü altyapı ve markaya güvenen yatırımcılar ile her ay ortalama 5 şube açıyoruz’

Sektörde yatırımcıların yoğun ilgisi ile karşılaşarak bu kadar hızlı büyüyen bir marka örneği olmadığını vurgulayan Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı Cem Helvacı, çok güçlü bir sistem kurduklarına vurgu yapıyor. Helvacı ‘hızlı büyümek bazen operasyon ve hizmet açısından dezavantajlar yaratabilir ancak biz büyüme öngörülerimiz ve markamızın konseptine olan inancımız ile güçlü bir üretim, hizmet ve yönetim alt yapısı oluşturduk. Karlılıklarımız, verdiğimiz destekler, yönetim uzmanlığımız, ürün çeşitliliğimiz ve güçlü üretim alt yapımız ile yatırımcıların güvendiği bir markayız. Ayrıca restoranlarımızda yarattığımız misafir ağırlama sirkülasyonu ile AVM’lerin de tercih ettiği bir marka olmayı başardık. Bu birikim ve güven bizim hızlı büyümemizi sağlıyor. Hem yatırımcılardan hem de AVM’lerden yoğun talep alıyoruz. Her ay ortalama 5 yeni şube açıyoruz. Hedefimizde bu uzmanlığı globale taşıyarak bir dünya markası olmak var’ dedi.

Bursa’nın yöresel lezzetleri bir arada…

Marka, tüm şubelerinde yer alan İskender, Bursa Kebabı, Muhteşem Bursa, Beğendi Yatağında Köfte gibi ana yemekler, Peynirli Kemalpaşa Tatlısı, Kestaneli Uludağ Tatlısı, Üzüm Şırası ve Kozahan Türk Kahvesi gibi yöreye has ürünlerle faaliyet gösteriyor. Birbirinden lezzetli ürünlerden oluşan menüsüyle 7’den 70’e herkesin damak tadına hitap eden marka, konforlu ve keyifli konseptiyle ailelerin de tercihi oluyor.