Skip to content Skip to footer

Çağrı Market, Daikin’in endüstriyel soğutma çözümlerini tercih etti

Endüstriyel soğutma pazarında Zanotti, Tewis, AHT, Hubbard, J&E Hall markalarını da bünyesinde barındıran ve geniş ürün gamıyla hizmet veren Daikin Türkiye, çevre dostu ve tasarruf sağlayan ürünleriyle tercih sebebi olmaya devam ediyor. Marketlerde gıdanın güvenli bir şekilde depolanması ve sunulması noktasında kompakt, sessiz ve tasarruf sağlayan ürünleriyle öne çıkan Daikin Türkiye, Çağrı Market’in İstanbul’un çeşitli lokasyonlarında bulunan mağazalarının da çözüm ortağı oldu. Çağrı Market şubelerinde yer alan reyonların ve soğuk hava depolarının soğutulması için Daikin ZEAS kondenser üniteleri kullanıldı. “Tarladan Çatala” mottosuyla gıda israfını en aza indirmeye çalışan Daikin, bünyesindeki ZEAS markalı ürünlerle endüstriyel soğutmada fark yaratmaya devam edecek.

İklimlendirmenin Japon devi Daikin, endüstriyel soğutma pazarında da iddiasını ortaya koyuyor. Üstün teknolojili ve çevreci endüstriyel soğutma ürünleriyle market zincirleri, oteller, restoranlar, soğuk hava deposu yatırımcıları, endüstriyel ve medikal tesisler, meyve-sebze – et- tavuk- balık firmalarını hedefleyen Daikin Türkiye, aynı zamanda bünyesinde bulunan Zanotti, Tewis, AHT, Hubbard, J&E Hall markalı ürünleriyle sektörün yükselen yıldızı olmaya devam ediyor. Verimliliği yüksek, üstün teknolojili endüstriyel soğutma ürün gamı ile marketlerde gıdanın güvenli bir şekilde depolanması ve sunulması noktasında en iyi çözümleri üreten Daikin Türkiye, “Tarladan Çatala” mottosuyla gıda israfını en aza indirmeyi amaçlıyor. Daikin, gıdaları uygun şartlarına göre muhafaza etmek için özellikle taze sebze, meyve, beyaz ve kırmızı et grubundaki gıdaların hem taze hem de donuk muhafazası, – 25oC dondurma depoları ve -35oC şoklama uygulamaları ile her türlü gıdayı güvenle muhafaza ediyor.

İstanbul geneline yayılmış şubeleriyle bilinen Çağrı Market, reyonların ve soğuk hava depolarının soğutulması için Daikin’in endüstriyel soğutma çözümlerini seçti. Projede, çözüm ortağı Envoytec Soğutma ile birlikte çalışan Daikin Türkiye, ZEAS kondenser üniteler ile Çağrı Market şubelerinde gıda güvenliğini sağladı. Reyonlar ile birlikte ZEAS sistemin anahtar teslim çözümü Envoytec Soğutma tarafından sunuldu. Daha önce zincir marketin Şenesenevler, Üsküdar Fıstıkağacı, Gaziosmanpaşa, Ümraniye Namık Kemal şubelerinin soğutma sistemleri Daikin ZEAS ile yenilendi ve yeni açılan Avcılar şubesinde de Daikin ZEAS kondenser üniteler tercih edilerek düşük enerji tüketimi ve verimlilik sağlandı.

Teknoloji ve tasarrufun buluştuğu ZEAS, geleneksel soğutma ekipmanlarına göre yüzde 15 ila yüzde 40 arasında enerji tasarrufu sağlıyor ve sessiz bir çözüm sunmasıyla da konforu artırıyor. R-410A soğutucu akışkana sahip Daikin ZEAS kondenser üniteleri ile her türlü marketin soğutma ihtiyacını karşılayabilen Daikin,     -40oC ile +15oC aralığındaki projelere çözüm sunabiliyor. Sessiz çalışan ürün, kompakt tasarımıyla da tercih sebebi oluyor. Bütün bu özellikler ürünün tercih edilmesinde ana kriterler olarak dikkat çekiyor.

ÜSTÜN ZEAS ÖZELLİKLERİ

Daikin’in özel tasarım kondenser eşanjörleri sayesinde ZEAS kondenser üniteleri gerekli kapasiteyi daha düşük boyutlarda sunabiliyor. DC kondenser fanları ve gece sessiz çalışma modu ile hem şehir içi uygulamalar için eşsiz bir çözüm sunuyor hem de enerji verimliliğini maksimum seviyeye taşıyarak elektrik tüketimini minimize ediyor. Kanal uygulaması yapılabilen kondenser fanları sayesinde ZEAS kapalı ortam yerleşimlerine olanak sağlıyor.

Daikin Inverter kompresörler ile ihtiyaca göre en az elektrik tüketimi ile soğutma çözümü sunan ZEAS üniteleri, en yüksek teknoloji ile üretilen kompresörler arasında otomatik yedekleme ve eş-yaşlandırma uygulamalarını standart olarak içerisinde barındırıyor ve minimum enerji sarfiyatına karşılık maksimum cihaz ömrü ve gıda güvenliğini garanti ediyor. ZEAS kondenser üniteleri üretim hattının birçok noktasında detaylı testlere tâbî tutuluyor.