Skip to content Skip to footer

CHEP’e üst üste ikinci kez ‘En İyi İşveren’ ödülü

Dünyanın en iyi 17 işverenden biri oldu

Küresel tedarik zinciri çözümleri lideri CHEP, küresel araştırma kurumu Top Employers Institute tarafından Türkiye’de ikinci kez “En İyi İşveren” olarak sertifikalandırıldı. Brambles Group’un bir parçası olarak CHEP, dünya çapında öne çıkan insan kaynakları politikaları ve uygulamalarıyla, Global Top Employer sertifikasyonunu alan 17 organizasyondan biri oldu.

Küresel ağıyla tedarik zinciri yönetimine akıllı ve verimli çözümler sunan CHEP, uluslararası araştırma kurumu Top Employers Institute tarafından açıklanan “Türkiye’nin En İyi İşvereni” listesindeki yerini aldı. Brambles Group’un bir parçası olarak Türkiye’de ikinci kez küresel akreditasyon alan CHEP, dünya çapında öne çıkan insan kaynakları politikaları ve uygulamalarıyla rakiplerini geride bıraktı. Küresel çapta söz konusu ödülü alan 17 organizasyondan biri olan CHEP, bu başarısıyla çalışan refahını, mesleki gelişimi ve genel iş memnuniyetini öncelikli kılan bir iş yeri kültürü oluşturma konusundaki kararlılığını kanıtlamış oldu.

“Bu başarıyı çalışanlarımızın katkıları sayesinde elde ettik”

Elde edilen başarıda en büyük katkının çalışanlarına ait olduğunu söyleyen CHEP Asya Pasifik, Hindistan, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Victoria Pickles, şu ifadeleri kullandı: “Bu sertifikasyon, hem ulusal hem de global olarak çalışan deneyimini geliştirme, kariyer geliştirmeyi destekleme, inovasyonu teşvik etme, çeşitlilik ve sürdürülebilirlik etrafında odaklanan bir iş yeri kültürü oluşturma konusundaki kararlı çabalarımızı gösteriyor. Bu başarı, çalışanlarımızın kendilerini ait hissettiği, gelişebildiği, katkıda bulunabildiği bir iş yeri yaratmaya olan sürekli taahhüdümüzün de bir yansıması niteliğinde. En İyi İşveren olarak tanınmak, bizi sadece şu an için değil, gelecekte de süreçlerimizi sürekli olarak iyileştirmek konusunda bizi motive diyor. Çabalarımızı ölçmeye yönelik bu süreçten elde ettiğimiz bilgiyi, yeteneklerimizi beslemek, liderliği teşvik etmek ve harika bir çalışma ortamı oluşturmak adına kullanacağız.”

“Sürdürülebilirlik puanımızı yüzde 100’e ulaştırdık”

Ödüle ilişkin değerlendirmede bulunan CHEP Hindistan, Orta Doğu ve Türkiye Bölge Lideri Chris Veerasamy ise “Türkiye’de ikinci kez En İyi İşveren sertifikasını almak bizim için büyük bir gurur. Bu sertifika, işyeri deneyimimizi insanlarımızın beklentileri ve küresel en iyi uygulamalarla uyumlu hale getirme taahhüdümüzü doğruluyor. CHEP’in bugünkü olağanüstü başarısı, şirketi örnek bir kuruluşa dönüştürmek için fedakârca çalışan bağlı iş gücümüzün önemli katkılarına işaret ediyor. Türkiye’de, sürdürülebilirlik ilke ve prensipleriyle insan kaynakları uygulamalarımızı titizlikle uyumlu hale getirme konusundaki kararlılığımızı vurgulayan etkileyici bir sürdürülebilirlik puanı olan yüzde 100’e ulaştık. Ayrıca, derinlemesine toplum katılımımız ve güçlü gönüllü programlarımız, özellikle sosyal kulübümüzün kurulması aracılığıyla sürdürülebilir bir lider olarak konumumuzu sağlamlaştırmada önemli bir rol oynadı. Şirketimizi Türkiye’de tercih edilen bir işveren haline getirmek için bize destek olan tüm çalışma arkadaşlarımızı kutluyor, onları alkışlamaktan memnuniyet duyuyoruz” şeklinde konuştu.

“CHEP, küresel ölçekte çalışanlarına olan bağlılığını kanıtladı”

Top Employers Institute CEO’su David Plin de “İnsanların ve organizasyonların en iyisi, olağanüstü zamanlarda ortaya çıkar. Top Employers Sertifikasyon Programı, bunun en güzel örneği oldu. CHEP de bu olağanüstü organizasyonlar topluluğu içinde konumlanarak dünya çapında çalışanlarına olan taahhütlerini kanıtlamış oldu. Küresel çapta insan uygulamalarındaki bu tutarlılık, Top Employers Programı aracılığıyla uluslararası bir sertifikasyon elde etmiş olan seçkin bir grup şirketini karakterize ediyor” ifadelerini kullandı.

Kadın istihdam oranı artmaya devam ediyor

2023 yılında CHEP, küresel düzeyde yönetim rollerinde %36.3’lük bir kadın oranı elde etti. Ayrıca, güvenlik performansını geliştirmeye devam eden CHEP, yaralanma oranlarında rekor bir gerilemeye imza atarak bu alanda 2020 yılına göre yüzde 31’lik bir iyileşme elde etti. Şirket, En İyi İşveren başarısını, yenilikleri sürdürmeye, çalışan refahını geliştirmeye ve küresel iş gücünün büyümesine ve refahına katkıda bulunmaya devam etmek için bir motivasyon olarak görüyor. CHEP, dünya genelinde 26 ülkede, aralarında Avustralya, Arjantin, Belçika, Brezilya, Kanada, Şili, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Hindistan, İrlanda, İtalya, Malezya, Meksika, Namibya, Yeni Zelanda, Polonya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İspanya, Svaziland, Tayland, Türkiye, Zimbabwe, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nin bulunduğu dünya genelinde En İyi İşveren olarak tanındı. Aynı zamanda Afrika, Asya Pasifik, Avrupa ve Latin Amerika’da bölgesel En İyi İşveren tanıma ödülü aldı.

Kurum Sayfasina GIT 200 x 70 piksel