Skip to content Skip to footer

Çölyak farkındalığı ve glutensiz yaşam

tada! olarak sağlıklı beslenme farkındalığı gittikçe artan ülkemizde metropol hayatının bitmek bilmeyen temposunda düzenli ve sağlıklı beslenebilmek için gereken zamanı minimuma indirmeyi amaçlayarak çıktığımız bu yolda inovatif projelerimize yenilerini katmaya devam ediyoruz.

Markanın Pazarlama Direktörü Meral Tek;  tada! ailesi olarak değişen sosyal hayattaki yeni ihtiyaçlara çözüm sunmayı amaçlıyor ve  “Herkes için bir tada! vardır!” diyerek yolumuza devam ediyoruz.  Son zamanlarda artış gösteren gluten alerjisi ve çölyak hastalığının etkisiyle, glutensiz ürünler  hayatımızda yer etmeye ve önem kazanmaya başladı.  Glutensiz ürünlerin kolay ulaşılabilir olması başta çölyak hastaları olmak üzere, gluten intoleransı olanlar ve çeşitli sebeplerden dolayı gluten diyeti yapanlar için oldukça önemli hale geldi. Toplumu bilinçlendirmek adına başlatmış olduğumuz bu çalışmalara devam etmekte olan markamız glutensiz atıştırmalıklardan donuk ürünlere, kahvaltılık gevreklerden toz ürünlere kadar çeşitliliği artırmaya ve büyümeye devam etmektedir. Peynirli, ıspanaklı, pancarlı gibi çeşitlerle tuzlu ihtiyacını karşılamaya, Hindistan cevizli, fındıklı ve kuru üzümlü çeşitleri ile de tatlı ihtiyacını karşılamaya yönelik  birbirinden farklı ve lezzetli glutensiz ürünleri ülkemizde üreterek kolay erişilebilir hale getiriyoruz.

9 Mayıs “Çölyak Farkındalık Günü” olarak kabul edilip, mayıs ayı boyunca bu farkındalığı artırma faaliyetleri sürdürülmekte olup, tada! markası olarak biz de birçok kurum ve kuruluşlarla birlikte çalışmaya devam etmekteyiz. Kartal Belediyesinin düzenlemiş olduğu ”Glutensiz Hayat Şenliği”, Sultanbeyli Belediyesinin düzenlemiş olduğu “Çölyak Hastalığı ve Beslenme Semineri” ve Marmara Üniversitesinin düzenlemiş olduğu yarışma gibi birçok etkinlikte ürün sponsorları arasında yer almaktayız.

 

Çölyak farkındalığı ve glutensiz yaşam - Perakende.org