Skip to content Skip to footer

Couchbase Capella Microsoft Azure Marketplace’de kullanıma açıldı

Dünya Genelindeki Microsoft Azure Müşterileri, Artık Azure’un Ölçeklenebilirliği, Güvenilirliği ve Çevikliğinden Yararlanmak için Capella’yı Kullanabilecek

Bulut veritabanı platformu şirketi Couchbase, Inc. (NASDAQ: BASE),  Couchbase Capella Hizmet Olarak Veritabanı’nın (DBaaS), Azure platformu için uygulama ve hizmet sunan Microsoft Azure Marketplace’te kullanıma sunulduğunu duyurdu. Couchbase müşterileri bundan sonra verimliliği artıran güvenilir bulut platformu Azure’un dağıtım ve yönetim avantajlarından yararlanabilir.

Capella; SQL erişimi, tam metin arama, olay oluşturma ve analiz yapma özelliklerine sahip olan, tam olarak yönetilen bir JSON belgesi ve anahtar-değer veritabanıdır. Multi-model ve mobil senkronizasyon yetenekleriyle, farklı modern uygulama kullanım senaryolarını destekler ve müşterilerin istedikleri programlama dilini kullanmalarına olanak tanır. Buna ek olarak, Capella’nın bellek öncelikli mimarisi son derece hızlı bir veri akışı sağlayarak tam olarak yönetilen veritabanları arasında sınıfının en iyisi bir fiyat-performans sunar. Müşteriler, Capella’yı Azure üzerinde kullanarak modern uygulamalarla olan uyumlululuklarını geliştirebilir ve tek bir platformdan üzerinden hem hibrit ve hem de çoklu bulut stratejilerini destekleyebilir.

Couchbase’de ürün yönetimi ve ticari faaliyetlerden sorumlu başkan yardımcısı Scott Anderson, şu cümlelerle görüşlerini paylaştı: “Müşteriler için daha erişilebilir bir hale getirmek, geliştirici deneyimini iyileştirmek ve kurumları desteklemek için Capella’ya yatırım yapmaya devam ediyoruz. Capella’yı Microsoft Azure Marketplace üzerinde piyasaya sürmemiz, müşterilerin bulut veritabanı platformumuzu benimsemesinin ve uygulamaları kendi seçtikleri bulut ortamında dağıtması sürecinin daha kolay ve hızlı bir hale geleceği anlamına geliyor.”

Microsoft Azure Platformu Genel Müdürü Jake Zborowski ise; “Couchbase’i, iş ortaklarımıza küresel düzeyde bir tanınabilirlik sunan Microsoft Azure Marketplace’te görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Azure Marketplace, global olarak güvenilir iş ortaklarıyla sorunsuz bir şekilde çalışan, test edilmiş çözümlerle birinci sınıf deneyimler sunuyor.” dedi.

Azure Marketplace, Azure platformunda kullanılmak üzere onaylanmış bulut çözümlerinin satın alınmasına ve satılmasına yönelik bir çevrimiçi pazar. Azure, inovatif ve bulut tabanlı çözümler arayan şirketlerin, kullanıma hazır çözümler geliştirmiş iş ortaklarıyla bağlantı kurmasına yardımcı oluyor.

Capella artık Azure Marketplace üzerinde kullanıma sunuluyor. Capella’yı Azure platformunda kullanmanın getirdiği avantajlar hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Ek Kaynaklar

  • Hemen şimdi ücretsiz Capella deneme sürümünü başlatın.
  • Müşterilerin Couchbase ile kendilerini nasıl modernize ettikleri hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.
  • Geliştiricilerin Capella ile nasıl modern uygulamalar oluşturduğu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.