Skip to content Skip to footer

Cumhuriyetimiz’in 100. yılı M1 Adana’da coşkuyla kutlanıyor

M1 Adana AVM’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Anma, etkinlikleri zengin ve anlamlı içeriği ile ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor. Bando, Cumhuriyet Konserleri, Okulların etkinlikleri ile dolu dolu bir program M1 AVM ziyaretçilerini bekliyor.   
M1 Adana Alışveriş Merkezi’nin, açıldığı günden bu yana düzenlediği geleneksel “ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  ” etkinlikleri  bu yıl da zengin ve renkli içeriği ile en anlamlı milli bayramlarımızdan olan bu günün 100. yıl dönümünde ziyaretçilerden büyük beğeni ve takdir alıyor.
Alışveriş merkezinde Ekim ayı başından bu yana açık olan; “CUMHURİYETİMİZ’İN 100 YILLIK KRONOLOJİSİ” sergisi gün boyunca ziyaretçiler tarafından ilgiyle izleniyor. Ayrıca AVM’nin açık ve kapalı alanlarında hazırlanan iki adet dev 100. Yıl logosu ziyaretçilerin birlikte anı fotoğrafı çektirmesi için sergileniyor.
 Okulların katılımı etkinlikleri zenginleştirdi.
M1 Adana AVM’de etkinliklerde bu yıl okullar ile yapılan iş birliği ile çok zengin içerikler ve özellikle öğrencilerin etkinliklere katılımı dikkat çeken önemli unsurlardan biri oldu.
26 Ekim Perşembe günü saat 14:00’te “Özel Adana Bahçeşehir Koleji”, 28 Ekim Cumartesi günü saat 13:00’te “Özel Erkan Koleji Anadolu ve Fen Lisesi “Vals Gösterisi, 29 Ekim Pazar günü saat 13:00’de “MBA Okulları” etkinlikleri kutlamaları renklendirecek.   27 ekim Cuma: “Ezgi Tilkal”, 28 Ekim cumartesi: “Grup Anavarza” 29 Ekim: Pazar “Murat Korkulu” Cumhuriyet konserleri 18: 30 saatlerinde gerçekleştirilecek. Ayrıca 29 Ekim: pazar günü 17.30’da  6. Kolordu Bölge Bando Komutanlığı’nın 25 kişilik ekibi Cumhuriyet Konseri için sahne alacak.
28-29 Ekim Cumartesi ve pazar günleri 14:00 ve 15:00 saatlerinde AVM içerisinde gezecek olan Bando ekibi milli marşlarımızı ve sevilen şarkılarımızı seslendirecek. Cumartesi ve pazar günleri boyunca gelen ziyaretçilere Türk bayrağı dağıtımı yapılacak.
M1 Adana AVM Müdürü Yalçın Öz: “M1 Adana AVM olarak her yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı AVM’de düzenlediğimiz renkli etkinlikler ile kutluyoruz.  Bu yıl bu anma etkinliğinin 100. Yılı.   Tüm ulusumuz için önemli ve anlamlı olan bugün de Cumhuriyetimizin kurucu önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere milletimizin sonsuza dek bağımsız yaşaması için, vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum. “Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.” M1 Adana AVM olarak Adana’da yine güzel ve cumhuriyetimize yaraşır bir etkinliğe imza attık.  Etkinliklerimize ilgi gösteren coşkuyla katılan tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.  “Dedi.